Veiksmīgi aizvadīts UNITE mobilitātes programmas seminārs

27. maijs, 2011
.
.
.

RTU DITF ITI Modelēšanas un imitācijas katedras, Doktorantūras skolas un Jauno tehnoloģiju attīstības institūta (Lisabona, Portugāle) rīkotajā UNITE mobilitātes programmas seminārā «Opportunities for Future Internet Research in the Enlarged Europe» 20. maijā piedalījās 48 dalībnieki no sešām valstīm. Semināra apmeklētāji tika iepazīstināti ar sadarbības pētījumu iespējām tādās jomās kā uzņēmumu sadarbība, lietojumprogrammas un «Nākotnes internets».

   Skatīt galeriju  

unite_seminars_500px.jpg

UNITE seminārs Baltijas valstīts tika organizēts, lai iepazīstinātu ar UNITE mobilitātes programmu, kas veltīta sadarbības pētījumu veikšanai paplašinātajā Eiropā. UNITE projekta mērķis ir atbalstīt zinātnieku plūsmu starp universitātēm, pētniecības iestādēm un uzņēmumiem Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Seminārā piedalījās akadēmiskais un zinātniskais personāls, doktoranti un maģistranti no Latvijas, Portugāles, Grieķijas, Itālijas, Spānijas un Lietuvas.

Semināra dalībnieku vidū bija arī pētnieks Elias Hadzilias no Atēnu Nacionālās Tehniskās universitātes. Viņš Latvijā uzturējās mēnesi, kura laikā veica pētījumu ar mērķi iegūt statistikas datus par elektronisko atkritumu apriti mūsu valstī, kā arī izstrādāt modeli, kas ilustrē elektronisku preču dzīves ciklu. Pēc pētnieka sacītā, līdzīgi modeļi jauir izveidoti atsevišķās Rietumeiropas valstīs, piemēram, Vācijām, taču Baltijas valstīs un arī Grieķijā šāda modeļa vēl nav. Tas palīdzētu atrisināt vairākas problēmas, kas saistītas ar elektronisko atkritumu savākšanu un pārstrādi, norāda E. Hadzilias.

Jāatgādina, ka saskaņā ar Eiropas Savienības elektrisko un elektronisko atkritumu direktīvu dalībvalstīm 2012. gadā jāsavās četri kilogrami e-atkritumu uz vienu iedzīvotāju gadā, savukārt 2016. gadā būtu jāsavāc jau 85% e-atkritumu, ko valstis saražo.

Semināra darba kārtībā bija iekļauta programmas direktora Carlos Agostinho (Portugāle) plenārsēdes uzruna par izaicinājumiem sadarbības pētniecībā paplašinātajā Eiropā, telekonferences ar UNITE vadošajām organizācijām un stipendiātiem, kuri ir iesaistīti mobilitātes programmā, kā arī Baltijas valstu UNITE organizāciju (host organisations) prezentācijas un pašreizējo Latvijas sadarbības pētniecības projektu pieredze informācijas tehnoloģiju pētījumu jomā.

Visas semināra dalībnieku prezentācijas pieejamas Modelēšanas un imitācijas katedras mājaslapā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

27. maijs, 2011 plkst. 0:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi