RTU robotikas hakatonā «RoboBattle48» sacenšas kaujas roboti un tiek izstrādātas jaunas programmatūras, kas tagad pieejamas visiem interesentiem

17. maijs
.
.
.
Foto: Linards Reinis Rozītis

Ar kaujas robotu turnīru un robotu dizaina konkursu spraigi aizritējis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra robotikas hakatons «RoboBattle 48», kurā desmitiem robotikas entuziastu 48 stundu garumā sacentās robotu būvēšanā. 

Robotikas hakatonā piedalījās 52 dalībnieki – skolēni, studenti, pieredzējuši robotikas entuziasti, pētnieki, jaunuzņēmumu pārstāvji. Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt savas spējas robota dizaina radīšanā un saņemt balvas, kā arī piedalīties robotu turnīrā, sacenšoties tam īpaši izveidotā arēnā. 

Kā stāsta viens no «RoboBattle 48» robotikas hakatona organizatoriem, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes Lietišķo datorsistēmu institūta pārstāvis Gundars Miezītis, ideja radusies pagājušajā gadā, piedaloties «Robotikas un elektronikas dienā», kad secināts, ka Latvijas robotikas sacensībām ir nepieciešams jauns impulss. «Tā radās ideja par kaujas robotu sacensībām, kas ir aizraujošas un piesaista skatītāju uzmanību,» piebilst G. Miezītis. 

«Dinamiskais cīņas raksturs ne tikai veicina tehnisko risinājumu attīstību, bet arī mudina domāt radoši, jo pat spēcīgam pretiniekam vienkārši ar veiklību nepietiek. Interese par šādām cīņām rosina arī citus uzbūvēt savu robotu. Izvēloties hakatona formātu, mēs spējām ātri radīt jaunus robotus – 48 stundu laikā Latvijā parādījās desmit jauni roboti. Hakatona gatavošanās laikā tika izstrādāta pamata elektronika un programmatūra, kas tagad ir pieejama visiem, kuriem ir interese uzbūvēt savu robotu,» uzsver G. Miezītis.

Hakatonā uzvaras laurus plūca komanda «VIPER», savukārt 2. un 3. vietu ieguva roboti «SHREDDER» un «Leonardo», saņemot vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem. Uzvarētāju komandu radītos robotus žūrija atzina par hakatona inovatīvākajiem un radošākajiem robotiem. Tāpat žūrija novērtēja pasākuma dalībniekus vēl četrās atsevišķās kategorijās, balvu par skaistāko robotu piešķirot komandai «Banana», par oriģinālāko ieroci tika atzīts robots «Leonardo», savukārt tehniski visizcilākais robots izrādījās «GLast», tikmēr pārstrādes karaļa statusu godam izcīnīja robots «BestAgons». 

Pasākumu organizēja robotikas entuziasti kopā ar RTU Zinātnes un inovāciju centra un sadarbības partneriem no «SAF Tehnika», Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA), «Latvijas Finieris», «YEInternational», «RS Delivers Latvia» un «NULE».

18. maijā plkst. 9.00 RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē jaunie robotikas un elektronikas talanti demonstrēs savas zināšanas un sacentīsies tradicionālajā «Robotikas un elektronikas dienā 2024». 

Video ieskats hakatonā. 

RTU notiek robotikas hakatons «RoboBattle48»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. maijs plkst. 16:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi