Blogs

30. jūnijs, 2023 | Ingūna Jurgelāne-Kaldava

PIECI IEMESLI, KĀPĒC STUDĒT LOĢISTIKU RTU

Vai domājot par karjeras iespējām, redzi sevi organizējot vai pārvaldot dažādus loģistikas procesus? Starptautiskie ekspedīcijas uzņēmumi, osta, noliktavas, ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi - šīs ir tikai dažas no vietām, kurās loģistikas jomas speciālisti turpina savas darba gaitas pēc studiju absolvēšanas. Ja arī Tu vēlies iegūt izglītību, kura Tev noderēs ne tikai teorētiski, bet arī praktiski, tad iepazīsties ar pieciem iemesliem, kāpēc studēt loģistiku. 

24. maijs, 2023 | Elīna Gaile-Sarkane

Kāpēc tik svarīgi mācīties STEM

STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) izglītība ir kas vairāk par matemātikas un citu eksakto mācību priekšmetu apgūšanu. Tā jauniešos atraisa zinātkāri, radošumu, kritisko domāšanu, prasmi uzņemties atbildību un pieņemt lēmumus, sagatavojot viņus veiksmīgai nākotnes karjerai jebkurā jomā.

19. janvāris, 2023 | Kristiāna Kārkliņa

Kas notiek pirmsinkubācijas programmas IdeaLAB aizkulisēs?

Parasti, aicinot studējošos iesaistīties papildu aktivitātēs, aicinām pievērst uzmanību praktiskiem un finansiāliem ieguvumiem – naudas balvām, grantiem, stipendijām, mentoriem.

22. augusts, 2022 | Uģis Citskovskis

Maģistra grāds RTU – nodrošināts darbs un atalgojums, kas par 94% pārsniedz valstī vidējo

Studiju turpināšana pēc bakalaura grāda iegūšanas ir kā personīgās un profesionālās dzīves vērtības palielināšana – jo augstāka izglītība, jo augstāki nodarbinātības un atalgojuma rādītāji. Īsi pēc maģistra studiju pabeigšanas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu atalgojums vidēji par 75% pārsniedz valstī vidējo, bet pēc dažiem gadiem – ir jau par 94% lielāks.

15. augusts, 2022 | Mārcis Priedītis

Studijas Liepājā: kvalitatīva izglītība lielpilsētā ar mazpilsētas šarmu

Studijas tuvāk mājām, ietaupīts laiks un nauda, labas perspektīvas darba tirgū - šie ir tikai daži no iemesliem, kādēļ iesaku izvēlēties studijas RTU Liepājas studiju un zinātnes centrā. Tāpat arī Liepājā ir plašas kultūras un sporta iespējas, bet jūra atrodas vien 3 minūšu gājiena attālumā no RTU Liepājas studiju un zinātnes centra. Bet atgriežoties pie galvenā – studijām  – esam apkopojuši argumentus, kāpēc studēt tieši pie mums.

2. augusts, 2022 | Uģis Citskovskis

Maģistra grāds – ceļš uz aizraujošu darbu, veiksmīgu karjeru un labklājību

Ja esi ieguvis pirmo grādu, ko Tu parasti dari? Meties iekšā darba dzīvē un aizmirsti par mācībām, vai tomēr turpini studijas, lai pirmajam grādam pievienotu nākamo?

15. jūlijs, 2022 | Ričards Senčenko

Finanšu pārvaldības it inženieris – darba tirgū pieprasīts speciālists

Zināšanas gan informācijas tehnoloģijā (IT), gan finanšu jomā un līdz ar to – plašākas iespējas veidot karjeru – tādas perspektīvas paveras Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Banku augstskolas (BA) kopējās bakalaura programmas «Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas» studentiem. Šogad diplomus saņēma pirmie šīs programmas absolventi, starp viņiem – arī Ričards Senčenko, kurš jau studiju gados uzsāka karjeru «Swedbank» un patlaban tur strādā par programmatūras inženieri. 

17. jūnijs, 2022 | Leonīds Jākobsons

Karjera būvniecībā – ieguldījums nākotnē

«Bet būvmateriāli ir sākums visam procesam,» saka Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Leonīds Jākobsons

2. jūnijs, 2022 | Aivars Vilnis Krastiņš

5 iemesli, kāpēc studēt muitas un nodokļu administrēšanu

Vai domājot par karjeras iespējām, redzi sevi novēršam un atklājam noziedzīgus nodarījumus kā lidostās, tā ostās un robežpunktos? Šīs ir tikai dažas no vietām, kurās muitas un nodokļu speciālisti turpina savas darba gaitas pēc studiju beigām.

1. jūnijs, 2022 | Sandis Dejus

Ūdensapgādes speciālists – ietekmīgākais cilvēks pilsētā

«Kur rodas ūdens? Krānā.» Tīrs ūdens Latvijā ir tik pašsaprotams, ka mēs ikdienā nemaz neaizdomājamies par ūdensapgādes kritiski nozīmīgo lomu sabiedrības un valsts drošībā.