Ziņas

RTU atklāj «Futurimo Rīga» ziedošanas kampaņu «Uzdāvini zināšanas»

Klātesot sadarbības partneriem un atbalstītājiem, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atklāj ziedošanas kampaņu «Uzdāvini zināšanas». Tajā ikkatrs Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties zinātkāres centra «Futurimo Rīga» attīstībā, ar savu ziedojumu radot plašākas iespējas bērniem apmeklēt centru, izpētīt nākotnes tehnoloģijas un aizraujošā veidā gūt STEM zināšanas. 

6. februāris

«Rail Baltica» Latvijas ieviesējs un būvnieks sadarbosies ar RTU jauno inženieru sagatavošanā

Lai veicinātu sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskā un praktiskā sagatavošanā un pētniecībā, «Rail Baltica» ieviesējs Latvijā «Eiropas Dzelzceļa līnijas», «Rail Baltica» Rīgas Centrālā mezgla būvnieks «BERERIX» un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) paraksta sadarbības līgumu. Tā mērķis ir kalpot par platformu zināšanu un kompetenču apmaiņai.

3. februāris

RTU zinātņu prorektors: ir jāturpina virzība uz izcilību studijās, zinātnē un sadarbībā ar industriju

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijas zinātnes un izglītības sistēma ir pilnveidojusies un starptautiskie eksperti atzinuši, ka vairumam zinātnisko institūciju ir labs zinātniskais līmenis, bet daļai – pat izcils, taču vienlaikus zinātne un izglītība nesaņem pietiekamu finansējumu. Šādu uzskatu Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) laikrakstam «Zinātnes Vēstnesis» 30. janvārī publicētajā intervijā «Latvijas zinātne ir uztrenēta dinamiski reaģēt uz projektu iespējām» pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna, kurš ir arī viens no diviem RTU rektora amata kandidātiem. RTU jaunā rektora vēlēšanas paredzētas 22. februārī. 

3. februāris

Universitāte