Lielais izlaidums

2024. gada 28. jūnijā notiks jau astotais RTU Lielais izlaidums, kas šogad norisināsies Ķīpsalas BT1 izstāžu hallē. Izlaiduma laikā šī studiju gada absolventi saņems savus diplomus un kopā ar saviem tuvajiem svinēs šo nozīmīgo brīdi, baudot Latvijā iemīļotu mūziķu muzikālos priekšnesumus. Uz ikgadējo Lielo izlaidumu aicināti arī RTU darbinieki un studenti!

Pasākuma norises vietā varēs iegādāties uzkodas un atspirdzinošus dzērienus, kā arī būs iespēja iemūžināt mirkli kādā no fotozonām. Absolventu ērtībai, kā jau katru gadu, Lielā izlaiduma norises vietā tiks nodrošināta mantiju noma.

Kā ierasts, pasākuma kulminācijas brīdis būs tik ļoti gaidītais cepuru salūts, kuram sekos muzikāli priekšnesumi visa vakara garumā.

Pasākuma norise:

 • No plkst. 16.00 – mantiju saņemšana
 • Plkst. 18.00 – svinīgā atklāšana (rektora svinīgā uzruna, muzikāls priekšnesums)
 • Plkst. 18.20 – diplomu izsniegšana uz fakultāšu skatuvēm
 • Plkst. 20.20 – svinīgais noslēgums (RTU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētāja u.c. sveicēju uzruna, absolventa runa, cepuru salūts)
 • Plkst. 21.00 – muzikāli priekšnesumi, DJ

Aicinām sekot līdzi RTU Lielā izlaiduma jaunumiem šajā lapā, pasākuma Facebook lapā un RTU absolventu digitālajā platformā RTUconnect.net. Jautājumu gadījumā, aicinām rakstīt: .

RTU Lielo izlaidumu rīko RTU Kultūras centrs sadarbībā ar RTU Absolventu asociāciju.

Parādi RTU savu talantu!

Hei, student!

Ja esi muzikāls, dziedi vai spēlē kādu mūzikas instrumentu, tad aicinājums atklāt savu talantu domāts tieši Tev. Gatavojoties gada gaidītākajam RTU notikumam – Lielajam izlaidumam –, meklējam drosmīgus, aktīvus, talantīgus studentus, lai kopā īstenotu unikālu radošu ieceri. Pirmo gadu RTU Lielajā izlaidumā studenti sveiks absolventus, izveidojot muzikālu priekšnesumu kopā ar Latvijā zināmiem mūziķiem.

Kas Tev jādara? No 2. līdz 16. aprīlim aizpildi tiešsaistes anketu, iekļaujot tajā informāciju par sevi un savām muzikālajām prasmēm.

Sagaidi uzaicinājumu un nāc uz atlasi!

Kā notiks atlase?

No 16. līdz 19. aprīlim sazināsimies ar visiem iesniegto pieteikumu autoriem un aicināsim parādīt savu talantu mums.

No 22. līdz 26. aprīlim notiks atlase, kurā dalībniekus vērtēs Latvijas mūzikā labi zināmas personības un RTU Lielā izlaiduma organizatori.

30. aprīlī tiks paziņoti atlases rezultāti.

Ja šis lika aizdomāties, tad mēs noteikti meklējam tieši Tevi!

ABSOLVENTU REĢISTRĀCIJA

Absolventiem reģistrācija izlaidumam notiek absolventu digitālajā platformā RTUconnect.net (skat. sadaļu «Notikumi» – RTU Lielais izlaidums 2024).

Jautājumu gadījumā, aicinām rakstīt: .

Ja esi jau saņēmis diplomu š.g. ziemas periodā, arī esi laipni aicināts/a piedalīties izlaiduma svinībās. Bet, ja vēlies arī atkārtoti izdzīvot svinīgo diploma saņemšanas brīdi, tad lūdzu papildus piesakies savas fakultātes dekanātā diplomu saņemšanas procesam.

BRĪVPRĀTĪGIE PALĪGI

Esi brīvprātīgais RTU Lielajā izlaidumā 2024
RTU aicina līdz 10. maijam pieteikties brīvprātīgos palīgus RTU Lielajam izlaidumam, kas norisināsies 28. jūnijā Ķīpsalas BT1 izstāžu hallē.

Brīvprātīgo palīdzība būs nepieciešama 27. un 28. jūnijā. Dienu iepriekš noritēs dažādi gatavošanās darbi, pasākuma dienā – viss, kas nepieciešams Lielā izlaiduma veiksmīgai norisei.

Būt brīvprātīgajam RTU Lielajā izlaidumā ir ne tikai palīdzības sniegšana, tā ir arī būšana daļai no komandas, sevis pilnveidošana un pasākumā piedāvāto iespēju izmantošana.

Pirms pasākuma tiks sadalīti pienākumi, un brīvprātīgie tiks apmācīti.

Brīvprātīgo pienākumi:

 • stāvvietas koordinēšana,
 • diplomu dalīšana,
 • asistēšana aizskatuvē,
 • mantiju izdalīšana,
 • pasākuma norises vietas iekārtošana/novākšana,
 • informācijas sniegšana apmeklētājiem.

No mūsu puses katram brīvprātīgajam tiks nodrošinātas siltas pusdienas, pieeja atsevišķam kafijas stūrītim un atpūtas telpai, īpašs merch un, protams, superīgi pavadīta diena. Ja vēlies būt daļa no Lielā izlaiduma, aizpildi pieteikuma anketu!

MANTIJAS

Mantiju nomas serviss RTU Lielajā izlaidumā tiks nodrošināts uz vietas BT1 hallē. Mantiju noma sāks darboties no plkst. 16.00, līdz ar to absolventi aicināti ierasties laicīgi, lai līdz plkst. 18.00 būtu gatavi svinīgā pasākuma atklāšanai. Pēc izlaiduma beigām mantiju varēs nodot tajā pašā vietā, kur tā tika saņemta, un turpināt svinības, baudot muzikālus priekšnesumus kopā ar saviem viesiem.

Svarīgi! Mantiju izsniegšana un nodošana būs iespējama, uzrādot RTU ID karti vai citu personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma norises vietā par mantiju īri varēs maksāt gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu karti.

Mantijas komplekta nomas cena – 20,00 EUR (komplektā ietilpst – mantija, cepure, atbilstošas krāsas apkakle). Ja ir jau iegādāta absolventu cepure ar izšūtu RTU logo, tad daļējā mantijas komplekta nomas cena – 15,00 EUR.

 Īpašās absolventu cepures ar izšūtu RTU logo iegādes cena – 15,00 EUR un tās būs iespējams iegādāties tikai izlaiduma dienā BT1 hallē.

Norēķināties par mantiju īri var arī iepriekš ar pārskaitījumu internetbankā (maksājuma uzdevumā jānorāda – absolventa vārds, uzvārds un fakultātes nosaukums). Iepriekšēju norēķinu absolventi var veikt līdz 26. jūnijam uz šādiem rekvizītiem:

SIA «ENIDA»
A/S Swedbank Konts: LV82HABA0551043619538
Adrese: Puķu iela 7 k. 4-60, Jūrmala, LV-2008
Reģ. Nr. 40103679621

Ērtības labad lūdzam kursu vai grupu vecākajiem iekasēt maksājumus un veikt pārskaitījumu līdz 26. jūnijam par visiem studiju biedriem uzreiz un nosūtīt sarakstu ar absolventu vārdiem un uzvārdiem uz e-pastu: (e-pastā jānorāda – fakultāte, grupas numurs vai nosaukums, savs tālruņa numurs, vārds un uzvārds).

Ģērbšanās etiķete, valkājot mantiju

NOKĻŪŠANA UZ ĶĪPSALU

Izlaiduma dienā Ķīpsalā tiks nodrošinātas vairākas bezmaksas auto stāvvietas. Taču vēršam uzmanību, ka auto apstāšanās vietu skaits Ķīpsalā tomēr ir ierobežots un lielā apmeklētāju skaita dēļ var rasties sastrēgumi. Tādēļ aicinām izmantot citus, alternatīvus transporta veidus:

 • e-skrejriteņi – izlaiduma atbalstītāji nodrošinās iespēju izmantot e-skrejriteņus izlaiduma dienā ar atlaidi (atlaides kods pirms pasākuma tiks nosūtīts visiem RTUconnect.net pasākumam reģistrētajiem dalībniekiem);
 • taksometrs – taksometra kompānijas nodrošinās iespēju izmantot taksometra pakalpojumus izlaiduma dienā ar atlaidi (atlaides kods pirms pasākuma tiks nosūtīts visiem RTUconnect.net pasākumam reģistrētajiem dalībniekiem);
 • sabiedriskais transports – visērtākais transporta līdzeklis ir autobuss Nr. 57 (ļoti reti kursē) braucot no Centrālās stacijas vai Rīgas Starptautiskās autoostas līdz autobusu pieturai «Rīgas Tehniskā universitāte» Ķīpsalas ielā (blakus RTU peldbaseinam).

Gandrīz katrs transporta līdzeklis šķērso Vanšu tiltu un apstājas autobusa pieturā «Ķīpsala»:

 • trolejbusi: Nr. 5., 12. un 25.
 • autobusi: Nr. 13., 30., 37., 41., 53., 57.

No šīs autobusa pieturas, tā ir 5 minūšu pastaiga līdz Ķīpsalas studentu pilsētiņai.

No pieturas «Ķīpsala» uz centru:

 • trolejbusi: Nr. 5., 12., 25.
 • autobusi: Nr. 13., 30., 37., 41., 53., 57.
Studentu himnas vārdi

GAUDEAMUS IGITUR DE BREVITATE VITAE

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus,
Post jucundum juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus.

Vivat academia,
Vivant professores,
Vivat membrum quodlibet,
Vivant membra quaelibet,
Semper sint in flore!

Vivat et respublica
Et qui illam regit,
Vivat nostra civitas,
Maecenatum caritas,
Quae nos hic proteigit!


Pasākuma norise tiks fotografēta un filmēta, kā arī translēta tiešraidē internetā un bezmaksas virszemes TV apraidē TV4 Latvija kanālā.

Foto un video materiāli tiks apstrādāti un izmantoti publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma vietā, Tu apliecini, ka esi informēts un Tev nav iebildumu, ka tiec fotografēts(-a), filmēts(-a) un iekļauts(-a) pasākuma atskata audio un/vai vizuālajos materiālos, kas tiks publicēti RTU un citos informatīvajos kanālos.

Visu personu datu saturošās informācijas apstrāde pasākumā tiks veikta tikai likumīgos nolūkos, ievērojot RTU iekšējos dokumentos noteiktos personas datu apstrādes pamatprincipus un konfidencialitātes prasības. Svinības tiks rīkotas, ievērojot drošības situāciju un tajā brīdī valstī noteiktos ierobežojumus.

Atbalsta

     

2023. gada izlaidums

2022. gada izlaidums

2021. gada izlaidums

2020. gada izlaidums

2019. gada izlaidums

2018. gada izlaidums

2017. gada izlaidums

Studijas