Gribi muzicēt?

Izvēlies sev piemērotāko kolektīvu!

Studentu pūtēju orķestris «SPO»

SPO» koncertdarbībai un sadzīvei raksturīgs dzīvesprieks un entuziasms. Kolektīvs dibināts 1969. gadā, tas ir vienā vecumā ar angļu rokgrupu «The Rolling Stones», taču, atšķirībā no tās, orķestrim pusmūža krīze nedraud, jo asinis tiek atjaunotas nepārtraukti. Viņu spēkos atskaņot dažādu žanru un gadsimtu skaņdarbus. Diapazons plešas no baroka līdz džezam. «SPO» priekšnesumus paspilgtina deju grupa ar kuru orķestris piedalās starptautiskos konkursos un festivālos.

Bigbends

RTU Bigbends dibināts 2014. gada rudenī. Patlaban kolektīvā apvienojušies ap 18 mūziķu, kuri kopīgi pilnveido improvizācijas un solo muzicēšanas prasmes. Kolektīvs izpilda mūziku swing, rock, boogie, funk, bossa nova stilā. Bigbends gan muzicē kopā ar citiem RTU mākslinieciskajiem kolektīviem RTU pasākumos, gan uzstājas pašmāju, kā arī starptautiskos džeza mūzikas koncertos, tostarp starptautiskajā džeza festivālā «Saulkrasti Jazz Festival».

RTU kameransamblis «Gaiva»

Kameransamblis dibināts 1991. gadā. «Gaivā» sava loma ne vien stīgu instrumentiem, bet arī klavierēm, ērģelēm un flautai. Ansamblis atskaņo dažādu laikmetu mūziku, sākot no renesanses un baroka skaņdarbiem līdz speciāli ansamblim komponētiem mūsdienu latviešu komponista Riharda Dubras darbiem. «Gaiva» regulāri piedalās Senās mūzikas festivālos Valmierā, muzicē konkursos un festivālos. Ar savu mūziku viesojusies Beļģijā, Zviedrijā, Francijā, Spānijā, Lietuvā, Īrijā un Norvēģijā.

Studijas