Izmēģinājuma datubāzes

Izmēģinājuma datubāzes pieejamas uz laiku, lai novērtētu to nepieciešamību RTU. Ja uzskatāt, ka RTU nepieciešams datubāzi abonēt, lūdzu, rakstiet RTU Zinātniskajai bibliotēkai vai arī ierosiniet šeit.

Datubāzes pieejamas visos Centrālās bibliotēkas, filiālbibliotēku, RTU datortīklā reģistrētajos datoros un RTU portālā ORTUS (Bibliotēka – E-resursi).

Konsultācijas par datubāžu lietošanu un meklēšanu tajās sniedz Informācijas un tehnoloģiju nodaļa – tālr. +371 67089102, e-pasts: , RTU Zinātniskā bibliotēka.

 

 

Scite citējamības platforma

Scite palīdz pētniekiem labāk atklāt un novērtēt zinātniskos rakstus, izmantojot viedos citātus (Smart Citations).

Viedie citāti ļauj lietotājiem skatīt, kā ir citēts kāds zinātniskais raksts, sniedzot citāta kontekstu un klasifikāciju, kurā norādīts, vai tas sniedz pamatotus vai pretrunīgus pierādījumus citētajam apgalvojumam. 

Platforma ietver vairāk nekā 900 miljonus citātu paziņojumu, norādot kādas metodes tiek izmantotas, kā arī sniegti argumenti, rezultāti, pretenzijas, datu kopas. Ir atsauču pārbaudītājs: lietotāji var augšupielādēt savu darbu, lai noskaidrotu, vai kāda no viņu atsaucēm ir komentēta, kā arī sekot tam,  kā citi atsaucas uz tādiem pašiem pētījumiem.

Lai izmantotu Scite platformu, lietotājam nepieciešams izveidot kontu https://scite.ai  no RTU datortīklā reģistrēta datora vai ielogoties ORTUSā  un atvērt saiti https://auth.rtu.lv/php/redirect.php?goto=https://scite.ai/ .

Pieeja platformai  līdz 14.novembrim.

Palīgi:
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1k4G3NH_-DXHPbfOXJ9vk5Q3kq05OyZOI
https://help.scite.ai/en-us/
Blogs:  https://scite.ai/blog

Video ceļveži un vebināri: https://www.youtube.com/channel/UCso9-KdHZ6vfbYgM59zp9EA
 

Proceedings of the National Academy of Sciences of the USA

RTU Zinātniskā bibliotēka piedāvā iepazīties ar Proceedings of the National Academy of Sciences of the USA (PNAS) e-žurnālu. PNAS ir daudznozaru zinātnisks žurnāls: Zemes, atmosfēras un planētu zinātnes, Matemātika, Lietišķā matemātika, Fizika, Ekoloģija, Vides zinātnes, Statistika, Datorzinātnes, Ķīmija, Bioķīmija. Publicē pētījumu ziņojumus, komentārus un pārskatus.

Atvērt datubāzi

Studijas