RTU Robotikas klubs

RTU Robotikas klubā apvienojas interesenti, kurus saista robotu būve. Kluba mērķi ir veicināt interesi par robotiem un ar tiem saistītajām nozarēm – elektroniku, mehāniku un programmēšanu, attīstīt robotikas kustību Latvijā, apmācīt jaunos robotu būvētājus un būvēt pasaules līmeņa robotus. 

Interesentiem tiek dota iespēja apgūt robotikas pamatus, gatavojot vienkāršu sacensību robotus pieredzējušu būvētāju vadībā, īstenot savus projektus, kā arī iesaistīties citās Robotikas kluba aktivitātēs. Robotikas kluba biedri bieži rīko izbraukuma darbnīcas un seminārus skolēniem un citiem interesentiem, tā iepazīstinot ar robotikas kustību, gan arī apgūstot pedagoģiskās iemaņas. 

Robotikas klubs ik gadu rīko Latvijas Robotikas čempionātu, kur vairākās sacensību disciplīnās sacenšas robotu būves entuziasti no Latvijas un ārzemēm. Labākie roboti un to būvētāji piedalās arī starptautiskās sacensībās Eiropā, Amerikā un Japānā.

Robotikas klubā izglīto un apmāca jebkuru interesentu, pat ja viņam nav nekādu priekšzināšanu, bet ir vajadzīgais entuziasms. Katram, kurš grib nodarboties ar robotiku, ir jāsaprot, ka robots netop vienas dienas laikā, līdz ar to vajag apbruņoties ar pacietību un mērķtiecību, taču nedrīkst aizmirst arī par neatlaidību un centību, jo robota tapšanas process ir grūts un bieži vien ceļš uz panākumiem ir ilgs. Tā kā šī ir interesentu apvienība, tad jāsaprot, ka liela nozīme ir arī spējai pašam patstāvīgi rīkoties, izmantojot pārējos kā iedvesmas un zināšanu avotus, nevis kā robota lietošanas instrukciju. Tomēr kad entuziasms un pacietība tiks atalgoti ar sekmīgu robotam uzdoto komandu izpildi, prieks būs tā vērts!

Kontakti

Daugavgrīvas iela 2-238, Rīga
m

Robotika

Robotikas klubs ik gadu rīko Latvijas Robotikas čempionātu, kur vairākās sacensību disciplīnās sacenšas robotu būves entuziasti no Latvijas un ārzemēm.

Studijas