Pieejamā programmatūra

RTU nodrošina plašu pieejamo programmatūru kā studentiem, tā arī darbiniekiem. Jebkuram RTU portāla ORTUS lietotājam ir iespēja pieteikties Microsoft Office 365 pakalpojumiem, nodrošinot sevi ar mūsdienīgu datu glabāšanas risinājumu, lejupielādējamu Microsoft lietojumprogrammatūru un daudz ko citu. Savukārt studentiem ir iespēja iegūt legālu Microsoft Windows 10 operētājsistēmu savam personīgajam datoram. Tāpat RTU atbalsta zinātniekus un pētniekus, nodrošinot viņus atpazīstamu zinātnisko programmatūru, kuru var izmantot gan pētniecības nolūkos, gan studentu apmācībā.

Microsoft Office 365

Ikvienam RTU studentam un darbiniekam, ir Iespēja bez maksas izmantot «Microsoft Office 365» sniegtās iespējas. Ar «Microsoft Office 365» palīdzību var tiešsaistē glabāt un rediģēt Microsoft Office dokumentus, kā arī iegūt un uzstādīt savā datorā jaunākās «Microsoft Office» lietojumprogrammas.

Piesakoties «Microsoft Office 365» var izvēlēties sev nepieciešamos pakalpojumus, kas var ietvert:

1. Office 365:

  • Office Online for Education Office. Dokumentu rediģēšana un saglabāšana no tīmekļa pārlūkprogrammas (Word Online, Excel Online, PowerPoint Online vai OneNote Online). Dokumentu rediģēšana iespējama tikai dokumentu saglabājot OneDrive pakalpojumā.
  • SharePoint Online. Dokumentu glabāšana un koplietošana pakalpojumā OneDrive. Nodrošina iespēju organizēt projektus un komandas, kā arī veidot tīmekļa lapas.

2. Office 365 ProPlus (PC, Mobile,Tablet) Iespēja savā datorā uzstādīt sekojošo lietojumprogrammu jaunākās versijas: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Lync.

3. One Drive. Pakalpojums dažādu failu glabāšanai, sinhronizēšanai un koplietošanai.

4. Exchange Online (tikai studentiem). Nodrošina e-pasta kontu vārds.uzvāu.lv.

Informācija par pieteikšanos atrodama ORTUS profila sadaļā (Izvēlne «Pakalpojumi -> Profils»).


Neskaidrību gadījumā Jums palīdzēs Lietotāju atbalsta centrs – +371 67089999,

Microsoft Windows 10 un citi Microsoft produkti studentiem

Ikvienam RTU studentam ir iespēja bez maksas iegūt un izmantot «Microsoft Windows 10» un citus Microsoft produktus. 

Izmanto «Microsoft Azure Dev Tools for Teaching» piedāvātos pakalpojumus un produktus kā Windows 10, Windows Server 2019, u.c.
Lai varētu izmantot Microsoft Azure pakalpojumus, ir nepieciešams autorizēties Azure Dev Tools for Teaching mājaslapā, izmantojot vards.uzvau.lv e-pastu. Pakalpojuma izmantošanas instrukcija ir pieejama šeit.


Neskaidrību gadījumā Jums palīdzēs Lietotāju atbalsta centrs – +371 67089999,

Zinātniskā programmatūra

Pieejama zinātniskā programmatūra pētniecībai un studiju procesa nodrošināšanai. Atsevišķi produkti pieejami arī studentiem priekš personīgā datora.


  • Mathworks Matlab ir augsta līmeņa valoda un interaktīva vide skaitliskiem aprēķiniem, vizualizācijai un programmēšanai, saukta arī par «matricu laboratoriju». Izmantojot MATLAB, jūs varat analizēt datus, izstrādā algoritmu, un izveidot modeļus un lietojumprogrammas.
  • COMSOL ir plaša pielietojuma programmatūras pakete, kur tiek izmantotas advancētas skaitliskas metodes, lai simulētu fizikālas problēmas. Comsol Multiphysics galvenie moduļi ļauj veikt skaitliskus eksperimentus elektrodinamikā, hidrodinamikā, termodinamikā u.c.
  • SolidWorks ir pilnīgs 3D CAD projektēšanas risinājums, kas nodrošina jūsu produkta izstrādes komandu ar inženiertehniskās projektēšanas, verifikācijas, kustības simulācijas, datu pārvaldības rīkiem un saziņas līdzekļiem, kas nepieciešami produkta izstrādes procesā.
  • ArcGIS for Desktop ir pasaulē populārākā ikdienas ĢIS un digitālās kartēšanas programma, kas nodrošina datu vizualizāciju, analīzi un integrāciju, datu ievadīšanu un rediģēšanu. ArcGIS for Desktop sniedz iespējas veidot, labot, meklēt, kartēt, analizēt un publiskot ģeogrāfisko informāciju.
  • IBM SPSS Statistics ir programmatūras pakete, ko izmanto statistiskai analīzei. Programmatūra ietver rīkus, kas ļauj lietotājam ātri apskatīt datus, formulēt hipotēzes papildus testēšanai. Programma ļauj noskaidrot saistību starp mainīgajiem, novērot tendences, grupēt datus un izteikt prognozes.
  • Autodesk ir paredzēts datorizētajai projektēšanai (CAD), kur ir iespējams rasēt gan 2D, gan 3D objektus.
  • Intel Parallel Studio XE Cluster Edition programmatūras pakotnes primārais pielietojums ir paralēlo programmu izstrāde priekš daudzkodolu sistēmām, piemēram HPC klastera. Intel rīki var palīdzēt izstrādāt ātrdarbības programmas arī priekš personālā datora. Intel C++, Fortran kompilatori kā arī Intel MKL matemātikas bibliotēkas plaši tiek izmantotas ne tikai paralēlo, bet arī seriālo programmu izstrādei, pie tam ir optimizētas tieši Intel procesoriem.                                                                                                                                                                                                     Ja nepieciešams samazināt simulāciju laiku sarežģītiem modeļiem vai apstrādāt liela apjoma datus, ir iespēja izmantot RTU superdatoru. Vairāk informācijas RTU HPC centra mājas lapā.

Vairāk informācijas par zinātniskajām programmām -  vai +371 67089453.

Neskaidrību gadījumā Jums palīdzēs Lietotāju atbalsta centrs – +371 67089999,


Mathworks Matlab, IBM SPSS Statistics, SolidWorks, COMSOL, ArcGIS programmatūru licences iegādātas projekta „Vienota nacionālas nozīmes Latvijas akadēmiskā pamattīkla zinātniskās darbības nodrošināšanai izveide” (Vienošanās Nr.2010/0239/2DP/2.1.1.3.2./10/IPIA/VIAA/001) ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Studijas