Pamatojoties uz 2020. gada 29. jūnija RTU Senāta pieņemtajiem grozījumiem stipendiju piešķiršanas nolikumā, uz stipendijas saņemšanu konkursa kārtībā var pretendēt visi no valsts budžeta finansētajās studiju vietās studējošie, kuri atbilstoši RTU Studiju rezultātu vērtēšanas nolikuma prasībām ar pirmo reizi ir nokārtojuši visus viņiem paredzētos pārbaudījumus RTU noteiktajos termiņos un kuriem nav akadēmisko parādu.
Balstoties uz 2022. gada 11. janvāra veiktajiem grozījumiem Ministru kabineta 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr. 740 «Noteikumi par stipendijām» un 2022. gada 14. janvāra Rektora rīkojumu Nr. 01000-1.2-e/4, ikmēneša stipendijas apjoms doktorantiem studiju programmas apguvei ir 140,00 EUR mēnesī.
Pieteikšanās ikmēneša valsts budžeta stipendijām notiek katra semestra pirmās desmit darba dienas. Pieteikties var elektroniski ORTUS vietnē (meklējiet apakšsadaļu «Elektroniskā pieteikšanās valsts stipendijai» sadaļā Studentiem → Studiju informācija).
Doktorantu atlase RTU doktorantūras 2021./2022. akadēmiskā gada grantu konkursam ir noslēgusies un visi pieteikumi ir izvērtēti.
Viena granta kopējā summa ir 10 000 EUR, ko izlieto doktoranta atalgojumam, tai skaitā atvaļinājumam. Maksimālā stundas likme ir 12.5 EUR/h zinātniskā asistenta un/vai pētnieka amatā. Atvaļinājumam plāno un rezervē 1/6 daļu no atalgojuma fonda. Atbilstošā struktūrvienība var nodrošināt papildu finansējumu doktoranta atalgojumam vēl vismaz 800 darba stundām zinātniskā asistenta un/vai pētnieka amatā. Granta finansējumu līdz 3000 EUR var izlietot pētniecībai nepieciešamo materiālu iegādes, iekārtu izmantošanas, publicitātes, zinātniskās diskusijas (konferenču) un kompetenču pilnveides izmaksu segšanai.
Granti ar visaugstāko prioritāri tiek piešķirti:
RTU grantiem ar finansējumu līdznodarbinātībai citos projektos tiek noteikta otrā augstākā prioritāte. Atlikušais finansējums tiek novirzīts grantiem pretendentiem, kuriem nav iespēju nodrošināt finansējumu līdznodarbinātībai.
Grantam var pieteikties:
Granta pretendentiem ir jābūt sekmīgiem (bez akadēmiskajiem parādiem) un pieteikšanās brīdī tie nevar atrasties akadēmiskajā atvaļinājumā. Jautājumu gadījumos aicinām sazināties ar Doktorantu studiju nodaļas pārstāvjiem, rakstot vai zvanot +371 67089854.
RTU doktorantūras 2021./2022. akadēmiskā gada grantu konkursa nolikums
Pieteikuma veidlapa 1. studiju gada doktorantiem
Pieteikuma veidlapa 2., 3., un 4. studiju gada doktorantiem
Pārskats par doktorantūras granta izlietojumu un rezultātiem (iesniedzams pēc granta realizācijas perioda beigām)
Izsludināta ceturtā atlase (pamatatlase) dalībai SAM 8.2.2. 3. kārtas projektā «Rīgas Tehniskās universitātes un Banku augstskolas doktorantu un akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās», kuras ietvaros iespējams pretendēt uz Eiropas Sociālā fonda (ESF) grantu nodarbinātībai pētniecībā. Šajā atlasē aicināti piedalīties 2021./2022. akadēmiskā gada 3. studiju gada doktoranti, kā arī 4. studiju gada doktoranti un zinātniskā grāda pretendenti (ZGP), kuri 12 mēnešus strādās ar promocijas darba izstrādi saistītā pētniecības projektā RTU vai sadarbības partnera institūcijā, līdz 2023. gada 30. septembrim iegūs doktora zinātnisko grādu un pēc grāda iegūšanas tiks ievēlēti akadēmiskā vai zinātniskā amatā RTU vai citā Latvijas augstākās izglītības institūcijā.
Pieteikumu atlasei un tā pielikumus līdz 2022. gada 25. augusta plkst. 23.59 var iesniegt:
Ar tiem pretendentiem, kuru pamatpieteikums atbildīs atlases nolikuma prasībām, Doktorantu studiju nodaļas (DSN) doktorantu karjeras izaugsmes speciālists organizēs interviju. Lai labāk sagatavotos intervijai, pretendentiem jāaizpilda speciālista sagatavota aptaujas anketa.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Doktorantu studiju nodaļas pārstāvjiem, rakstot vai zvanot +371 67089854.
Granta realizācija uzsākama 2022. gada 1. septembrī vai 1. oktobrī, un dalībnieks projektā ir iesaistīts 12 mēnešus.
No 2022. gada 14. augusta līdz 13. septembrim izsludināta arī:
No 2021. gada oktobra līdz 2022. gada jūnijam projektā iesaistījušies kopumā 85 RTU un Banku augstskolas doktoranti un ZGP, kuri strādā pētniecībā gan abās minētajās institūcijās, gan pie RTU sadarbības partneriem Latvijas Organiskās sintēzes institūtā un Latvijas Universitātes Fizikas institūtā. Projekta dalībnieki par 0,5 slodzes nodarbinātību ik mēnesi saņem Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējumu līdz 1400 eiro mēnesī, kas ietver atlīdzību doktorantam (līdz 1000 eiro, t. sk. darba devēja VSAOI), kā arī mobilitātes un pētniecībai nepieciešamo materiālu iegādes izmaksas (400 eiro). Papildus no iekšējiem vai citu projektu līdzekļiem tiek segta 0,3 slodzes līdznodarbinātība.
Šobrīd RTU oficiālie sadarbības partneri projektā ir Banku augstskola, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Latvijas Universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Liepājas Universitāte un Ventspils Augstskola, taču par sadarbības partneri var kļūt arī citas Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas, kā arī komercsabiedrības, kurās pētniecības un attīstības aktivitātēs ir iesaistīti vismaz divi darbinieki un pētniecībai tiek veltīts vismaz 1,5 pilna laika ekvivalents (PLE).
Aicinām pretendentus, kuri plāno nodarbinātību pētniecībā ārpus RTU, pirms pieteikuma sagatavošanas sazināties ar Doktorantu studiju nodaļu (DSN). Gadījumā, ja nodarbinātība tiek organizēta sadarbības partnera organizācijā, papildu nodarbinātības daļu 30% apjomā sedz partneris.
Uz dalību SAM grantu konkursā var pretendēt:
Dalībai projektā nepiesakās doktoranti, kuriem ir akadēmiskie parādi un kuri atrodas akadēmiskajā atvaļinājumā (izņemot gadījumu, ja doktorants studijām atjaunojas laikā starp pieteikuma dalībai projektā iesniegšanu un tā izskatīšanu Doktorantu atlases komisijā). Tāpat nepiesakās arī tie, kuri SAM 8.2.2. 1. un 2. kārtas ietvaros īstenojamos projektos ir saņēmuši atbalstu kā unikāla persona – doktorants.
Uz pilnīgu vai daļēju RTU finansējumu no centralizētajiem līdzekļiem var pretendēt, SAM granta pretendentam nav pilnībā nodrošināms finansējums vismaz 0,3 PLE jeb 612 h apjomā SAM granta realizācijas 12 mēnešu periodā no citiem līdzekļiem. Centralizētā finansējuma likme ir atbilstoša RTU koeficientam, t. i., 3.210 zinātniskā asistenta amatā, 3.010 – pētnieka amatā jeb 483-484 EUR/bruto mēnesī par 0,3 slodzi (šādi koeficienti tiek piemēroti arī Projekta granta līgumā par 0,5 PLE).
Lai finansējumam pieteiktos, pretedentam līdz ar pieteikumu atlasei jāiesniedz fakultātes dekāna rekomendācija, kurā norādīts Doktoranta vārds, uzvārds, fakultāte, doktora studiju programma, studiju gads, struktūrvienība, kurā pētniecību projekta ietvaros plānots realizēt, no centralizētajiem līdzekļiem finansējamais apjoms (h) un periods, kurā šāds finansējums nepieciešams.
Finansējums piešķirams doktorantiem, kuri SAM grantu plāno realizēt RTU un gadījumos, ja doktorants var apliecināt, ka tam nav citu finansējuma avotu, no kā vidēji 12 mēnešu SAM granta realizācijas periodā pilnībā nodrošināt nodarbinātību ar promocijas darba tematu saistītā pētniecībā ar SAM grantam līdzvērtīgu vai par to augstāku likmi. Centralizētais finansējums jāizlieto paralēli SAM grantam.
RTU finansējuma no centralizētajiem līdzekļiem izmaksa tiek pārtraukta, ja doktorants granta realizācijas periodā uzsāk darbu RTU ar promocijas darba tematu saistītā pētniecībā no cita finansējuma avota, ar ko var tikt nodrošināta projekta līdznodarbinātības nosacījuma izpilde.
Ar trešās atlases nosacījumiem un pieteikuma sagatavošanas kārtību var iepazīties 31. martā notikušā vebināra prezentācijā. Vebināra videoieraksts pieejams portāla ORTUS jaunumu sadaļā zem raksta «Informācija par ESF nodarbinātības grantu konkursu doktorantiem».
Atbildes uz dažādiem ar projektu saistītiem administratīvajiem jautājumiem var iegūt 2021. gada 1. decembrī notikušā informatīvā semināra prezentācijā.
Kārtībā, kādā notiek komandējuma dokumentu sagatavošana un aprite, atrunāta RTU iekšējās noteikumos Nr. 01000-6-e/17 «Komandējuma dokumentu sagatavošanas un aprites kārtība».
Visos materiālos (publikācijās, konferenču prezentācijās utt.), kas gatavoti ar SAM granta atbalstu, ir obligāti jānorāda logo un rakstiska atsauce uz RTU un finansējuma avotu latviešu vai angļu valodā:
Logo atsaucei uz SAM grantu (.zip)
Komandējumu organizēšana projekta 8.2.2.0/20/i/008 ietvaros
Iesniegums līdzekļu atmaiskai (paraugs)
LV
Šis darbs izstrādāts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa «Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās» projekta Nr. 8.2.2.0/20/I/008 «Rīgas Tehniskās universitātes un Banku augstskolas doktorantu un akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās» ietvaros
ENG
This work has been supported by the European Social Fund within the Project No 8.2.2.0/20/I/008 «Strengthening of PhD students and academic personnel of Riga Technical University and BA School of Business and Finance in the strategic fields of specialization» of the Specific Objective 8.2.2 «To Strengthen Academic Staff of Higher Education Institutions in Strategic Specialization Areas» of the Operational Programme «Growth and Employment»
Ja saņemiet arī RTU dokturantūras grantu kā papildu finansējuma avotu, visos materiālos (publikācijās, konferenču prezentācijās utt.) jānorāda arī rakstiska atsauce uz to latviešu vai angļu valodā:
LV
Šis pētījums/publikācija ir tapis ar Rīgas Tehniskās universitātes Doktorantūras grantu programmas atbalstu
ENG
This research/publication was supported by Riga Technical University's Doctoral Grant programme
Ceturtā pamatatlase 3., 4. studiju gada doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem
Konkursa nolikums par doktorantu/zinātniskā grādu pretendentu atlasi doktorantu grantu saņemšanai darbam RTU vai sadarbības partnera institūcijā
Papildatlase
SAM granta pieteikumu vērtēšanas kritēriji un metodika
Dalības projektā pagarināšana
Kārtība, kādā pagarināma dalība SAM projektā
Noteikumi līdzfinansējuma piešķiršanai
Projekts tiek realizēts darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa «Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās» trešās kārtas ietvaros Rīgas Tehniskajā universitātē
RTU doktorantiem ir iespēja pretendēt uz finansiālu atbalstu ārvalstu konferences apmeklējumam, ja pilna teksta raksts ir pieņemts prezentēšanai konferencē un tajā ir norādīta RTU kā piederības institūcija.
Maksimālā kopējā atbalsta summa vienam doktorantam gadā ir 500 EUR. Tiek segta dalības maksa konferencē un izmaksas, kas paredzētas zinātniskā raksta publicēšanai konferences rakstu krājumā, kurš pieteikts citējamības datu bāzēm.
Pretendents iesniedz:
Vairāk informācijas pie zinātņu prorektora palīdzes Lauras Kaparšmitas +371 67089415
RTU doktorantiem, kuru promocijas darbs ir pieņemts promocijai tiek finansēti:
Ministru kabineta 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr. 740 «Noteikumi par stipendijām» veikti grozījumi (25.02.2020., MK noteikumi Nr. 107), kas nosaka, ka no 2020. gada 1. marta kredītam pielīdzinātās stipendijas jauniem pretendentiem vairs netiek piešķirtas.
Attiecībā uz tiem līgumiem, kuri tika noslēgti līdz 2020. gada 28. februārim par kredītam pielīdzinātajām stipendijām, stipendiju izmaksa turpināsies līdz līguma darbības beigām, savukārt gadījumā ja stipendijas saņēmējs neiegūst zinātnisko grādu vai pārtrauc studijas, viņš atmaksā saņemto kredītam pielīdzināto stipendiju Ministru kabineta 2001. gada 29. maija noteikumos Nr. 219 «Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts no valsts budžeta līdzekļiem» noteiktajā kārtībā.
Latviešu valodā:
Šis darbs izstrādāts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā «Atbalsts RTU doktora studiju īstenošanai».
Angļu valodā:
This work has been supported by the European Social Fund within the project «Support for the implementation of doctoral studies at Riga Technical University».
Krievu valodā:
Эта работа выполнена при содействии Европейского социального фонда в рамках проекта «Поддержка развития докторантуры РТУ».
Promocijas darbā un promocijas darba kopsavilkumā šī atsauce ievietojama titullapas otrā pusē.
Publikācijā šī atsauce ievietojama raksta beigās, pirms literatūras saraksta.