Ziņas

RTU zinātniece saņem Vitauta Tamuža balvu par labāko zinātnisko publikāciju

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Būvkonstrukciju inženierzinātņu institūta asociētā profesore Līva Pupure saņem Vitauta Tamuža balvu par labāko ikgadējo publikāciju starptautiskajā žurnālā «Mechanics of Composite Materials» (MCM). Viņa pēta un izstrādā modeļus inovatīvu kompozītmateriālu īpašību prognozēšanai.

13. marts

RTU studenti izstrādājuši prototipu inovatīvam un mūsdienīgam latviešu valodas rīkam

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izstrādājuši prototipu inovatīvam un mūsdienīgam latviešu valodas rīkam, kas būtiski atvieglos kvalitatīvu tekstu veidošanu visdažādāko nozaru speciālistiem, tostarp izglītības nozarē iesaistītajiem.

12. marts

Sāk nozīmīgu pētniecības projektu sporta nozares attīstībai

Lai uzlabotu Latvijas sasniegumus sportā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes, RTU Liepājas akadēmijas un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātnieki uzsākuši nacionālas nozīmes pētniecības projektu «Inovācijas, metodikas un rekomendācijas sporta nozares attīstībai un pārvaldībai Latvijā». Tajā plānots pilnveidot tehniskajos sporta veidos nepieciešamā aprīkojuma novērtēšanu un izstrādāt metodes sportistu funkcionālo spēju un veselības monitorēšanai un treniņu efektivitātes veicināšanai.

11. marts