Notiks RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorijas svinīgais akreditācijas pasākums

15. aprīlis

18. aprīlī plkst. 13.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, notiks RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorijas svinīgais akreditācijas pasākums-seminārs «Individuālās aizsardzības līdzekļu atbilstība, ergonomika un inovācijas».

Seminārā ar aktuālāko nozarē iepazīstinā zinātnes universitāšu pētnieki un indistrijas profesionāļi.

Programma:

• «Individuālās aizsardzības līdzekļi: materiālu īpašības, mikroklimats un ergonomiskums»,profesore Inga Dāboliņa, RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorijas vadītāja;
  • «Strādā vesels», profesors Ivars Vanadziņš, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors;
  • «Mūsdienu ergonomika – izaicinājumi un risinājumi», profesors Henrijs Kaļķis, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Ekonomikas un vadības zinātniskā institūta vadošais pētnieks, Latvijas ergonomikas biedrības valdes loceklis;
  • «Pētniecības nozīme drošības un aizsardzības industriju attīstībā», Anete Lūsare, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas Publisko attiecību vadītāja;
  • «Nozares situācija un izaicinājumi», profesors Guntis Strazds, Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas prezidents;
  • «Laboratoriju nozīme tirgus uzraudzībā», Linda Rinkule, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktores vietniece, Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta direktore.

RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorija ir vienīgā plaša spektra individuālo aizsardzības līdzekļu, tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu testēšanas un novērtēšanas laboratorija Latvijā, tās aprīkojums – ap 80 dažādu iekārtu – ir unikāls pasaules līmenī. Laboratorija nodrošina augsta līmeņa testēšanas pakalpojumus individuālo aizsardzības līdzekļu sertifikācijai, veic tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu objektīvu un neatkarīgu testēšanu un rezultātu interpretāciju, kā arī profesionālu ekspertīzi atbilstoši Latvijas, Eiropas un starptautiskajiem normatīvajiem aktiem un standartiem. Tajā tiek īstenoti arī antropometrijas un ergonomikas testi un pētījumi, kā arī attīstītas jaunas tehnoloģijas, ilgtspējīgi un ergonomiski materiāli un produkti.

Laboratorija ir akreditēta veikt šķiedru materiālu un tekstilizstrādājumu fizikālo, ķīmisko, mikrobioloģisko un mehānisko testēšanu. Tā akreditēta šā gada februāra izskaņā un drīz pēc tam jau izsniedza pirmo sertifikātu uzņēmumam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. aprīlis plkst. 11:58