Nāc studēt

RTU ir moderna, prestiža un inovatīva augstākās tehniskās izglītības iestāde, kurā sagatavo topošos inženierus tādās nozarēs kā IT, ķīmija, būvniecība, enerģētika un pat apģērbu modelēšana, ekonomika vai tulkošana.

Studijas RTU jaunieši var sākt pēc vidusskolas, taču iepazīt savu nākamo Alma Mater ir iespēja, vēl esot pamatskolas un vidusskolas solā. Uz aizraujošajām RTU Bērnu un jauniešu universitātes nodarbībām aicināti skolēni jau no 2. klases. Vidusskolēni ir gaidīti Atvērto durvju dienā un pasākumā «Seko studentam». Un šīs ir tikai dažas no iespējām, kā topošie studenti var izzināt RTU.

 

Kas ir inženieris? Kāpēc studēt inženierzinātnes?

Iemesli var būt dažādi. Galvenais – vēlme apgūt profesiju, kas nodrošina interesantu un labi atalgotu gan Latvijā, gan ārpus Latvijas pieprasītu un novērtētu darbu.

Kāpēc studēt RTU?

Izlemt par labu augstskolai, kurā studēsi, nav viegli, jo, izvēloties tālāko izglītību, Tu izvēlies arī vietu, kurā pavadīsi nākamos 4–5 gadus. Pārliecinies, ka šajā vietā varēsi iegūt labu izglītību, attīstīt savus talantus, labi pavadīt laiku un sākt veidot karjeru!

Ko studēt? Studiju iespējas

Ikviens, kuru interesē inženierzinātņu joma, RTU piedāvājumā atradīs kaut ko sev piemērotu.

Uzņemšana

Uzzini uzņemšanas noteikumus koledžas, bakalaura, maģistra līmeņa studijām (t. sk. 2. līmeņa profesionālajās studiju programmās) un doktora līmeņa studijām.

Stipendijas un kredīti

Šeit vari uzzināt par finansiālā atbalsta iespējām – stipendijām un kredītiem. Uzzini par valsts budžeta stipendijām, Vernera fon Sīmensa izcilības balvu, kā arī RTU Attīstības fonda, LU fonda un Vītolu fonda stipendijām. Šī sadaļa ļauj noskaidrot, ar ko studiju kredīts atšķiras no studējošā kredīta, kā arī uzzināt, kā tiem pieteikties.

Sagatavošanas kursi

Sagatavošanas kursi palīdz sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem un veiksmīgām studijām Rīgas Tehniskajā universitātē, kā arī padziļināt zināšanas konkrētā mācību priekšmetā. Lai kļūtu par kursu dalībnieku, RTU mājaslapā ir jāaizpilda elektronisks iesniegums un jāsamaksā kursu dalības maksa.

Aktualitātes bērniem un jauniešiem

Lai sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem tuvāk iepazīt Rīgas Tehnisko universitāti un tās piedāvātās studiju iespējas, visa mācību gada garumā iespējams piedalīties dažādos pasākumos. To laikā bērni un jaunieši var apmeklēt un apskatīt universitāti, fakultāšu ēkas, laboratorijas, piedalīties darbnīcas, demonstrēt savas zināšanas  zinātniski pētniecisko darbu konkursā, prāta spēlēs un daudz dažādās citās aizraujošās nodarbēs!

Iepazīsti RTU

Šajā sadaļā vari uzzināt par dažādajiem veidiem, kā labāk iepazīt RTU studiju vidi - virtuālās tūres fakultātēs, Atvērto durvju dienas pasākumi, RTU pārstāvju vizītes skolās, ekskursijas RTU fakultātēs un laboratorijās.

RTU sociālajos tīklos

Gribi uzzināt universitātes jaunumus ātrāk? Gribi zināt vairāk? Jaunumi par dažādām iespējām, RTU studentu un absolventu veiksmes stāsti, bildes no pasākumiem - to visu vari uzzināt, sekojot RTU šādos sociālajos tīklos.

RTU TV

Jautājumi un atbildes

Uzzini visu neskaidro par un ap studijām Rīgas Tehniskajā universitātē!

Tava karjera

RTU ir darba devēju visaugstāk novērtētā universitāte, kas piedāvā darba tirgū pieprasītas profesijas. Rubrikā «Tava karjera» Latvijas ietekmīgākie darba devēji un RTU absolventi stāsta par darba tirgus perspektīvām savā nozarē.