Palīgs informācijas meklēšanā ACM Digital Library
ACM Digital Library piedāvā augstas kvalitātes publikācijas datorzinātnē: datortehnikas drošība, datorgrafika, informācijas ieguve, mobilās tehnoloģijas, programmatūru izstrāde u.c. ACM (Association for Computing Machinery) ir pasaulē lielākā izglītības un datorzinātnes organizācija, kas apvieno vairāk kā 100 000 pētnieku, speciālistu, ekspertu, praktiķu un studentu no 100 pasaules valstīm.
ACM Digital Library ir ACM izdoto publikāciju apkopojums, kas ietver žurnālus (no tiem vairāk kā 40 High Impact Journals), konferenču materiālus un biļetenus. ACM Digital Library satur vairāk kā 640 000 pilntekstu rakstu.
ProQuest Ebook Central (agrāk Ebrary) datubāzē ir iespēja lasīt zinātniskās grāmatas elektroniskā formā. ProQuest Ebook Central platformā pieejamas elektronisko grāmatu kolekcijas «Business /Management» un «Science and Technology». Pieejamas aptuveni 67666 e-grāmatas angļu valodā PDF formātā, ko izdevušas pasaules vadošās zinātniskās izdevniecības – Elsevier, Wiley, Springer, Oxford Press, Emerald u.c. Bez reģistrēšanas var lasīt grāmatas tiešsaistē un meklēt pēc atslēgvārdiem grāmatas tekstā. Vienā reizē ir iespēja saglabāt (opcija «Download PDF») 40-90 lapas. Pēc konta izveidošanas «Create account» un reģistrēšanās «Sign in» iespējams grāmatu lejupielādēt pilnā apjomā.
Palīgs informācijas meklēšanā EBSCOhost
EBSCO datubāzes aptver datorzinātnes, dabas zinātnes, inženierzinātņu, humanitāro un sociālo zinātņu, ekonomikas, biznesa, medicīnas u. c. nozaru periodiku.
RTU virzieniem visvairāk atbilst:
Palīgs informācijas meklēšanā EBSCO eBook Academic Collection
E-grāmatu pilntekstu datubāze eBook Academic Collection satur ~214 000 grāmatu dažādās zinātņu nozarēs: Art & Architecture; Performing Arts; Business & Economics; Computer Science; Education; Engineering & Technology; Mathematics; Life Sciences; Medicine; Philosophy; Law; Religion; History; Political Sciences utt.
Grāmatas var meklēt pēc atslēgvārdiem. Iespējams atvērt grāmatas saturu, lasīt pilntekstu, meklēt pēc atslēgvārdiem grāmatas tekstā, izmantot vārdnīcu terminu meklēšanai. Pēc konta izveidošanas «Create an account» un reģistrēšanās «Sign in» iespējams izveidot un izmantot savu mapi «Folder», ielikt tur atrastās grāmatas, lai veiktu tajās piezīmes. Vienā reizē ir iespēja saglabāt līdz 100 lapām (.pdf).
Finanšu un biznesa vadība uzņēmumā (e-grāmata pieejama RTU Centrālajā bibliotēkā un filiālbibliotēkās)
Model – Driven Domain Analysis and Software Development: Architectures and Functions
Handbook of Research on Information Security and Assurance
Knowledge Reuse and Agile Processes: Catalysts for Innovation
Advances in Apparel Production. Fairhurst, Catherine
Piekļuve RTU tīklā / Open e-book in RTU network
Piekļuve ārpus RTU tīkla (ar ORTUS paroli) / Open e-book with ORTUS password
Palīgs informācijas meklēšanā IEEE Xplore Digital Library
IEEE Xplore Digital Library ir visplašākā datubāzu pakete, kurā ir pieejami visi IEEE/IET pilntekstu žurnāli, konferenču materiāli, zinātniskie krājumi un standarti. IEEE /IET Electronic Library (IEL) aptver trešo daļu pasaules literatūras par datoru, tīklu un elektronikas tēmām, 179 IEEE un 26 IET zinātniskus un nozaru žurnālus; vairāk nekā 1400 IEEE un 20 IET konferenču krājumus, 2800 IEEE standartu. Pilntekstu raksti (vairāk nekā 5 mlj. ierakstu) ir pieejami no 1988. g., dažiem izdevumiem no 1872. g.
Ir pieeja 1/3 augstas kvalitātes pasaules pašreizējas literatūras elektrotehnikā, datorzinātnēs un saistītās tehnoloģijās. Pieejama informācija par visjaunākajām tehnoloģijām. IEL ir pasaulē visbiežāk citētie žurnāli tehnoloģijās.
Atvērt datubāzi ārpus RTU tīkla (ar ORTUS paroli)
IEEE Xplore Digital Library datubāzes:
IEEE journals, transactions, and magazines, including early access documents
IEEE conference proceedings
IET journals
IET conference proceedings
IEEE published standards
IEEE Standards Dictionary Online
VDE VERLAG conference proceedings
The International Monetary Fund (Starptautiskais Valūtas fonds) ir starptautiska finanšu institūcija, kas pārrauga pasaules finanšu sistēmu. Tās galvenie uzdevumi ir uzraudzīt valūtu apmaiņas kursus, valstu maksājumu bilances un citus makroekonomiskos rādītājus.
IMF eLibrary piedāvā integrētu tiešsaistes piekļuvi svarīgai pasaules ekonomikas informācijai, ko izmanto valdības un akadēmiskās institūcijas, pētnieki un biznesa organizācijas. IMF eLibrary apkopo publikācijas par finanšu krīzi, makroekonomiku, globalizāciju, tirdzniecību, demogrāfiju, politiku, starptautiskajām attiecībām. Tiešsaistes bibliotēka ļauj piekļūt IMF resursiem, periodiskajiem izdevumiem, statistikas datubāzēm, grāmatām un analītiskiem dokumentiem, pētījumiem un pētniecības datiem.
RTU Zinātniskā bibliotēka piedāvā izmantot Latvijas standartu datubāzi.
Latvijas standartu datubāzes saturs: Latvijas nacionālie standarti (LVS); Latvijas standarta statusā adaptētie Eiropas standarti (EN); Latvijas standarta statusā adaptētie starptautiskie standarti (ISO); standartu pielikumi: grozījumi un koriģējumi. Tematiskais izkārtojums atbilst starptautiski pieņemtajai standartu klasifikācijai ICS (International classification for Standards). Standartus var meklēt pēc numura, lasīt.
Latvijas standartu datubāze pieejama Centrālajā bibliotēkā un Ķīmijas filiālbibliotēkā.
Nacionālajā ziņu aģentūras datubāzē LETA pieejamas ziņas, arhīvs, apskati un nozare.lv. Nozare ir LETA's biznesa informācijas pakalpojums. Jaunākā un aktuālākā informācija tiek apkopota un sistematizēta 20 svarīgākajās Latvijas biznesa nozarēs. Pieejamas šādas nozares:
LETA RTU darbiniekiem pieejama arī RTU portālā ORTUS (Resursi), bet RTU studentiem tikai RTU telpās.
Letonika ir latviska uzziņu un tulkošanas sistēma internetā, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunus, apzinot esošos un vienuviet apkopojot digitālos resursus par Latviju.
Resursi ietver: Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu; Terminu un svešvārdu skaidrojošā vārdnīcu; Tulkojošās un skaidrojošās datorvārdnīcas; Datorenciklopēdiju Latvijas vēsture; Interneta lappušu norādes.
O'Reilly mācību platforma sniedz piekļuvi vairāk nekā 43 100 e-grāmatām, 2000 audio grāmatām, 1700 videomateriāliem, tai skaitā O'Reilly konferenču ierakstiem, strukturētām mācību programmām (learning paths), praktiskiem piemēriem (case studies) un interaktīvām apmācībām (interactive tutorials).
Tēmas: Informācijas tehnoloģija, programmatūras izstrāde, dizains, dati, drošība, matemātika, dabaszinātnes, inženierzinātnes, bizness u.c.
Lai pieslēgtos, jāizvēlas «Institution not listed?» un jāautorizējas ar RTU e-pasta adresi.
Palīgs informācijas meklēšanā ScienceDirect
ScienceDirect ir viena no pasaulē lielākajām zinātnisko, tehnisko un medicīnas rakstu datubāzēm, kas aptver izdevniecības Elsevier Science žurnālu pilntekstus.
Pieejami vairāk kā 2 500 žurnālu (Freedom Collection, no 2002/2005. g.) un vairāk kā 340 grāmatu pilnteksti šādās zinātņu nozarēs:
Pilnie teksti apzīmēti ar zaļu indikatoru, pārējiem izdevumiem pieejama bibliogrāfiskā informācija un kopsavilkumi.
Palīgs informācijas meklēšanā Scopus
Scopus (izdevējs Elsevier) ir pētnieciskās literatūras bibliogrāfiskā citējamības datubāze, radīta zinātniekiem ātrai informācijas iegūšanai. Datubāzē nodrošina integrētu pieeju augstas kvalitātes literatūrai, apvieno sevī informācijas meklēšanu zinātniski recenzētos avotos un kvalitatīvajos interneta resursos.
Datubāzē norādīts zinātnisko rakstu citējamības indekss.
Datubāzes aptvērums:
Palīgs informācijas meklēšanā Wiley Online Library
Izdevniecība Wiley piedāvā Wiley Online Library datubāzes pilntekstu zinātniski recenzēto žurnālu kolekciju. Pieejami vairāk kā 1360 pilntekstu žurnāli (abonēto žurnālu saraksts) no 1997. gada šādās zinātņu nozarēs: arhitektūra, datorzinātnes, inženierzinātnes, bizness, ķīmija, zemes un vides zinātnes, matemātika un statistika, fizika un astronomija, dzīvības zinātnes, polimēri un materiālzinātne, sociālās zinātnes u. c.
Web of Science Īsa lietošanas pamācība
Web of Science ir vadošā elektronisko resursu pētniecības platforma, kuru veido «Clarivate Analytics» kompānija. Vienota platforma nodrošina integrētu pieeju augstas kvalitātes literatūrai, apvieno sevī informācijas meklēšanu bibliogrāfiskajās (arī citēšanas indeksu) datubāzēs, palīdz atrast jaunākās un nozīmīgākās zinātniskās publikācijas augsta ietekmes faktora žurnālos, konferenču krājumos u. c. kā arī parāda zinātnisko publikāciju citēšanu. Web of Science ietverta nozīmīgākā zinātniskā informācija par vairāk kā 21 500 žurnāliem, 119 000 grāmatām un 220 000 konferenču zinātniskajiem materiāliem 250 disciplīnās dabaszinātnēs, sociālajās un humanitārajās zinātnēs.
Web of Science pieejamas datubāzes:
Web of ScienceTM Core Collection (1985-present) - Science Citation Index Expanded (1992-present); Social Sciences Citation Index (1992-present); Conference Proceedings Citation Index - Science (1990-present); Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (1990-present);
Book Citation Index– Science (2005-present); Book Citation Index– Social Sciences & Humanities (2005-present).
Journal Citation Reports piedāvā iespēju sistemātiski un objektīvi novērtēt zinātnisko žurnālu nozīmi un ietekmi pasaules zinātnes vides kontekstā (pieejami žurnāla nozīmīguma rādītāji Impact Factor, Eigenfactor).
EndNote - tiešsaistes atsauču organizēšanas rīks (pieejams Web of Science abonentiem), kurš palīdz organizēt pētniecības rezultātus, apkopot un organizēt atsauces, izveidot noteikta formāta bibliogrāfijas, sadarboties ar kolēģiem.
Atvērt pētniecības platformu RTU tīklā
Atvērt pētniecības platformu ārpus RTU tīkla (ar ORTUS paroli)
Datubāzes pieejamas RTU portālā ORTUS - Bibliotēka - Elektroniskie resursi. Konsultācijas par datubāžu lietošanu un meklēšanu tajās sniedz Informācijas un tehnoloģiju nodaļa.