Vasaras prakšu konkursā studentiem «Labā prakse» šogad trīs reizes vairāk studentu pieteikumu

20. maijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Hipotēku bankas rīkotajā vasaras prakšu konkursā studentiem «Labā prakse» šogad saņemts 61 studentu pieteikums – tas ir 3,5 reizes vairāk nekā šādā konkursā pagājušajā gadā.

20.05.2010.

Projekta darbu iesniegšana ir noslēgusies un ir sākusies konkursa darbu izvērtēšana, lai jau jūnijā taptu zināmi tie 30 RTU studenti, kuriem projekta «Labā prakse» ietvaros vasarā būs iespēja iziet vienu mēnesi ilgu praksi vadošajos Latvijas uzņēmumos, kā arī saņemt 150 līdz  200 latu lielu stipendiju, kuru nodrošina konkursa atbalstītāji.

Vasaras prakšu konkursa «Labā prakse» mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un veicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā. Konkursam no 7. aprīļa līdz 7. maijam, iesniedzot projekta darbu, varēja pieteikties RTU studenti. Konkursa darbos studentiem bija jāiekļauj motivācijas apraksts, izvēloties studiju specialitāti un konkrētu uzņēmumu prakses vietai, kā arī jāapraksta vīzija, kā izvēlētā specialitāte varētu attīstīties tuvākajā laikā un kā pats students varētu sniegt pienesumu Latvijas ekonomikai, pats uzsākot uzņēmējdarbību.

«Tā kā projekts norisinās jau otro reizi, interese no studentu vidus šogad ir lielāka, kas dod iespēju izvēlēties pašus labākos, kuriem dot iespēju vasarā iziet praksi nozares vadošajos uzņēmumos. Studentiem tā ir vienreizēja iespēja iegūt reālu darba pieredzi, bet uzņēmējiem atrast labākos studentus, ko vēlāk uzrunāt, meklējot spējīgus darbiniekus,» konkursa norisi komentē Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

Vasaras prakses šovasar piedāvā AS «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA RKF «NOOK LTD», SIA «Var C», AS «Dzintars», SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «DPA», Cēsu novada pašvaldība u. c., kopumā nodrošinot vairāk nekā 25 prakses vietas.

Vasaras prakšu konkursu «Labā prakse» RTU organizē Hipotēku banka, RTU Studentu parlaments un RTU Attīstības fonds. Konkursa finansiālie atbalstītāji ir Hipotēku banka, SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «A-Dzīvība», SIA «IBM Latvija» un Cēsu novada pašvaldība.

Pirmoreiz vasaras prakšu konkurss «Labā prakse» ar Hipotēku bankas atbalstu RTU tika organizēts 2009. gada vasarā, kad 11 RTU studenti devās viena mēneša praksē uz astoņiem uzņēmumiem Rīgā, Rēzeknē un Cēsīs.

20. maijs, 2010 plkst. 16:40