Valodu institūts piedāvā vasaras skolu tehniskajiem tulkiem

3. jūnijs, 2009

RTU Valodu institūts piedāvā vasaras skolu tehniskajiem tulkiem (angļu, vācu valoda) no 1. jūlija līdz 15. augustam.

03.06.2009.

Piedāvājam:

• Apgūt iemaņas identificēt un risināt tulkošanas problēmas;
  • Pilnveidot tehnisko tekstu rakstiskās tulkošanas prasmes no angļu/vācu valodas latviešu/krievu valodā un otrādi;
  • Padziļināt zināšanas par zinātniski tehniskā teksta analīzes metodēm;
  • Iemācīties kritiski izvērtēt tehnisko terminu koncepciju veidošanu un aprakstīšanu, kā arī izpētīt terminu darināšanas mūsdienu tendences;
  • Nostiprināt zinātniskās un tehniskās terminoloģijas tulkošanas un lietošanas prasmes;
  • Izpētīt terminogrāfijas teorētiskās pamatnostādnes un iemācīties pielietot iegūtās iemaņas tulka / tulkotāja glosārija, tezaura vai vārdnīcas veidošanā.

Vasaras skolas ilgums 3 nedēļas (4 nodarbības nedēļā). Nodarbības tiek organizētas vakara grupās (plkst. 17-19). Ne vairāk kā 12 cilvēku grupā. Maksa par vasaras skolu Ls 120.

Pieteikšanās un sīkāka informācija: Rīgā, Meža ielā 1/1 – 409. kabinetā vai pa tālruni 67089501.

3. jūnijs, 2009 plkst. 16:17