RTU darbs turpinās daļēji attālinātā režīmā

10. jūnijs, 2020
.
.
Foto: Shutterstock

Pēc «Covid-19» izraisītās ārkārtējās situācijas atcelšanas Rīgas Tehniskā universitāte, sākot no 10. jūnija, darbu turpina daļēji attālinātā režīmā, lai mazinātu RTU studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējuma risku. Pulcējoties klātienē, gan studentiem, gan darbiniekiem un apmeklētājiem jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Studijas – joprojām attālināti 

Studiju procesu RTU joprojām organizē attālināti, izmantojot e-studiju vidi, tālmācības un elektroniskās kopdarbības rīkus un video translācijas. Attālinātās studijas notiek trīs interneta platformās, kur var nodrošināt tiešsaistes lekcijas, kā arī RTU E-studiju vidē (Moodle), kur mācībspēki var ievietot studiju kursus, prezentācijas, mājasdarbus un pārbaudes darbus, kā arī citu studijām nepieciešamo informāciju. 

Tiešsaistes lekcijas RTU piedāvā platformās Microsoft Teams, Zoom un Cisco Webex, kur var organizēt video lekcijas, vebinārus, tiešsaistes tērzēšanu jeb čatu, kā arī var lekcijas ierakstīt un studenti tās var skatīties arī vēlāk jebkurā laikā. 

Studijas un eksāmeni joprojām notiek attālināti. Klātienē var veikt laboratorijas darbus un var notikt noslēguma darbu aizstāvēšana, kā arī konsultācijas, kas nepieciešamas pirms aizstāvēšanas.

Šādā gadījumā vienā telpā vienlaikus atļauts atrasties ne vairāk kā 50 personām, ieskaitot studējošos un mācībspēkus, ne ilgāk par 3 stundām, pēc iespējas šo laiku samazinot. Studējošajiem telpās ieteicams izmantot personīgās sejas maskas

Starp personām jāievēro 2 metru attālums, savukārt starp diviem pasākumiem vienā telpā jānodrošina ne mazāk kā 30 minūšu starpbrīdis, kura laikā telpa jāizvēdina un jāveic virsmu apstrāde ar dezinfekcijas līdzekli. 

RTU pārceļ studiju semestru termiņus

Bibliotēkā jāievēro vairāki ierobežojumi

Klātienē apmeklētājiem pieejama Centrālās bibliotēkas 1. stāva lasītava P. Valdena ielā 5, Mācību literatūras abonements P. Valdena ielā 3, kā arī Ķīmijas filiālbibliotēka P. Valdena ielā 3. Lasītājiem jāņem vērā, ka Centrālās bibliotēkas lasītavā un Ķīmijas filiālbiblotēkā vienlaicīgi var atrasties ne vairāk kā 25 lasītāji, bet Mācību literatūras abonementā – ne vairāk kā četri. Klātienē bibliotēka lietotājus apkalpo plkst. 10.0–16.00.

Grāmatas jārezervē iepriekš, tās var saņemt nākamajā dienā Centrālās bibliotēkas 1. stāvā. Grāmatas var rezervēt, rakstot uz e-pastiem ; ; , ORTUS sadaļā «Bibliotēka», kā arī PRIMO, bet konsultācijas par grāmatu rezervēšanu tiek nodrošinātas, zvanot 67089308, 67089450, 67089102 darbadienās plkst. 9.00 – 17.00.

Nodot grāmatas var Mācību literatūras abonementā Paula Valdena ielā 3, 3. stāvā pašapkalpošanās automātos no plkst. 10.00 līdz 16.00 un pašapkalpošanās automātā Centrālajā bibliotēkā pie ieejas plkst. 9.00–17.00.

Latvijas standartu datubāze pieejama 1. stāvā, Paula Valdena iela 5, ieeja no Zunda kanāla puses.

Ienākot bibliotēkā, apmeklētājiem jāreģistrējas. Visās bibliotēkas telpās starp personām ir jāievēro divu metru distance.

Bibliotēka klātienē ir izmantojama tikai studiju un pētniecības darba vajadzībām, un to var apmeklēt RTU studenti, mācībspēki un darbinieki, kuriem nav Covid-19 saslimšanas simptomu un kuri nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām.

Bibliotēka aicina izmantot e-resursus ORTUS vai bibliotēkas mājaslapā. Konsultācijas par e-resursu izmantošanu, zvanot 67089102 darba dienās plkst. 9.00–17.00.

Dizaina fabrikā – ierobežota rosība

Līdz 22. jūnijam ierobežota RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīcas «theLAB» darbība, kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Līdz 22. jūnijam darbnīca nav brīvi pieejama jebkuram interesentam, taču tajā darbojas RTU Dizaina fabrikas praktikanti, izpildot pasūtījumus. Studenti, kuriem nepieciešama 3D printēšana, lāzergriešana vai ploterēšana, aicināti aizpildīt anketu, augšuplādēt failus un pēc individuālas vienošanās saņemt savu pasūtījumu Ķīpsalas ielā 6.

Pārplānotas arī aktivitātes RTU Dizaina fabrikas īstenotajās izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta programmās. Tas attiecas gan uz projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm «Demola Latvia», «RTU IdeaLAB», «Vertikāli integrēts projekts», «Produktu attīstības projekts», «Co.Lab», gan «EIT Climate-KIC» un «EIT Food» programmām. Tīklošanās pasākumi pārcelti uz laiku pēc 9. jūnija, savukārt individuālais darbs un koplekcijas notiek attālināti, piemēram, «Vertikāli integrēta projekta» komandas strādā attālināti pēc katras grupas vadītāja ieskatiem, «RTU IdeaLAB», «Demola Latvia» turpinās komandu individuālais darbs savstarpēji vai ar mentoriem on-line režīmā, bet «Produktu attīstības projekta» lekcijas notiks video formātā. Programmu koordinatori par aktualitātēm dalībniekus informē personīgi. 

«Covid-19» ieviesis izmaiņas arī ikgadējā 3D printēšanas konkursa norisē, ko organizē RTU Studentu parlaments un Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas kamaniņu sporta izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, lai izgatavotu apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Konkurss notiek digitālā formātā, un konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti 18. jūnijā, kad plānots konkursa fināls. 

Darbinieki drīkst strādāt attālināti

RTU struktūrvienību vadītāji iespēju robežās atļauj darbiniekiem strādāt attālināti.

Ir atļauts plānot darba braucienus un komandējumus uz Lietuvu un Igauniju, savukārt uz citām ārvalstīm – atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijām. 

Kopējos pasākumos iekštelpās ir atļauts pulcēties ne vairāk kā 100 dalībniekiem, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un SPKC norādes. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. jūnijs, 2020 plkst. 14:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_