RTU pārceļ studiju semestru termiņus

7. aprīlis, 2020
Attēls: Pixabay.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar rektora rīkojumu ir pārcēlusi pavasara semestra beigu termiņu līdz 14. augustam, savukārt jaunais studiju gads sāksies 14. septembrī. Šāds lēmums pieņemts, lai studentiem dotu iespēju kvalitatīvi izpildīt visus studiju uzdevumus un laboratorijas darbus, kas aizkavējušies, jo valstī Covid-19 saslimšanas dēļ ir noteikta ārkārtējā situācija.

Studiju semestra termiņa pārcelšana gan nenozīmē, ka visiem RTU studentiem obligāti būs jāmācās līdz 14. augustam. RTU studiju programmas ir dažādas — daļu no tām varēs pabeigt agrāk, iespējams, pat jūnijā, savukārt citās, īpaši inženierzinātņu programmās, ir nepieciešams pildīt laboratorijas darbus, kurus atšķirībā no lekcijām nevar veikt attālināti.

RTU diploms apliecina, ka universitāte sagatavo augstas raudzes inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistus, tāpēc arī ārkārtējos apstākļos RTU studiju process ir jāveic pilnā apjomā un studentiem ir jāapgūst praktiskās iemaņas darbā ar speciālām iekārtām, lai viņus pilnvērtīgi sagatavotu darba tirgum.

Lai to paveiktu, ir atcelts noteiktais eksāmenu sesijas periods, kas bija paredzēts no 25. maija līdz 21. jūnijam, un RTU deviņās fakultātēs tiks elastīgi plānoti nodarbību un eksāmenu laiki, lai studenti pēc iespējas ātrāk varētu pabeigt semestri.

Patlaban noteiktie semestru termiņi gan varētu vēl mainīties, ja valstī mainīsies ārkārtējās situācijas termiņi un nosacījumi.

7. aprīlis, 2020 plkst. 15:04