Studenti dodas uz Baltijas Inženieru sacensībām Tallinā

14. aprīlis, 2010

No 21. līdz 25. aprīlim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti dosies uz Tallinu, lai pārbaudītu savus spēkus sacenšoties ar labākajiem Baltijas valstu un Krievijas studentiem Baltijas Inženieru sacensībās.

14.04.2010.

Baltijas Inženieru sacensības ir otrā kārta inženieru sacensību piramīdā, kas seko RTU Inženieru sacensībām un dalībnieki sacentīsies par iespēju nokļūt Eiropas inženieru sacensībās, kuras šogad notiks Kluž-Napokā (Rumānijā). Sacensībās piedalās studenti no Rīgas, Kauņas, Tallinas Maskavas un Sanktpēterburgas universitātēm.

No katras universitātes piedalās divas komandas, divās kategorijās:

• konstruēšanas kategorijā dalībnieki izmantojot loģiku, tehniskās zināšanas un ierobežotu materiālu klāstu centīsies izveidot ierīci, kas veiks noteiktu uzdevumu (sacensību uzdevums sastādīts kopā ar uzņēmumu Elisa);
  • problēmsituāciju analīzes kategorijā dalībniekiem tiek dots kādas tehniskas problēmas apraksts, kurš jāatrisina izmantojot pēc iespējas oriģinālākus risinājumus (sacensību uzdevums sastādīts kopā ar uzņēmumu Ericsson).

Sacensību dalībniekiem jāatrisina ne tikai tehniskā uzdevuma puse, bet arī jāprot sastrādāties komandā un plānot laiku, lai uzdevumu izpildītu pēc iespējas kvalitatīvi. Bet kādi būs uzdevumi dalībnieki uzzinās tikai sacensību dienā.

Šogad RTU Baltijas Inženieru sacensībās pārstāvēs RTU Inženieru sacensību uzvarētāji:
Konstruēšanas kategorijā – Aleksandrs Ivanajevs (EEF), Vitālijs Ruhļa, Artūrs Valiniks un Dmitrijs Luhmirins (TMF).
Problēmsituācijas analīzes kategorijā – Roberts Krastiņš, Kristaps Kuzņecovs, Mārtiņš Līsmanis un Rasa Brūna (BF).

Sacensību organizatori: Eiropas tehnisko universitāšu apvienības BEST (Board of European Students of Technology) RTU grupa BEST-Riga.

14. aprīlis, 2010 plkst. 9:51