«Stiprā vējā pat tītari lido»

16. aprīlis, 2010

23.04.2010.  Skatīt galeriju

«Stiprā vējā pat tītari lido, bet, kad pārstāj pūst, viņi nokrīt lejā – plakš, plakš, plakš…» – tā, ilustrējot uzņēmēju spēju saņemties un attīstīties krīzes laikā, uzrunā Jauno uzņēmējdarbības līderu foruma dalībniekiem teica SIA «FMS Group» valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs.

Piektdien, 23. aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē Jauno uzņēmējdarbības līderu forumā pulcējās, ar pieredzējušiem uzņēmējiem tikās un diskutēja 150 jaunieši no visas Latvijas.

Kā, tiekoties ar jauniešiem, atzina reklāmas aģentūras «!MOOZ» radošais direktors Ēriks Stendzenieks, mūsdienu uzņēmumi darbojas strauji mainīgā vidē, turklāt «izmaiņu notikšanas ātrums pastāvīgi palielinās». Pēc Ē. Stendzenieka novērojumiem, daudz veiksmīgāk mūsdienās darbojas elastīgie uzņēmumi, kas ievēro ūdens «principu» – ieņemt tāda trauka formu, kādā tiek «ielieti», nevis «dimanta tipa» uzņēmumi, kam ir stingri noteikta attīstības stratēģija un struktūra. Veiksmīgākie uzņēmējdarbībā ir tie, kas neieslīgst pašapmierinātībā, kam piemīt «platleņķa» domāšana, kas spēj izvērtēt, «uz kurieni vispār pasaule ripo», un katru dienu ir gatavi mācīties – pēc principa «walk in stupid every morning».

SIA «Talentor» direktore Katrīna Ošleja uzņēmējus pielīdzināja skolotājiem un atzina, ka veiksmīgam uzņēmējam jāattīsta līdera dotības un jābūt harizmātiskai personībai, kas ar savu ideju un degsmi spēj iedvesmot un aizraut līdzcilvēkus. Arī, pēc K. Ošlejas domām, labs uzņēmējs neapstājas savā attīstībā, vienmēr ir gatavs mācīties un izmēģināt inovatīvas lietas, spēj radīt skaidru vīziju un prot īstenot vīziju praksē.

Jauno uzņēmējdarbības līderu forumā jaunieši tikās arī ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju Žaneti Jaunzemi-Grendi, Swedbank Ekonomisko pētījumu daļas vecāko ekonomisti Liju Strašunu un RTU Rīgas Biznesa skolas direktoru Jāni Grēviņu.

Jauno uzņēmējdarbības līderu forums tika organizēts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu organizēja Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments un organizācija «Debašu centrs», atbalstīja Swedbank jauniešu programma «Open», SIA «Elevator International» un «E-klase».

Papildu informācija: http://debasukonkurss.lv/

RTU Informācijas centrs