Spageti tiltu konstruēšanas sacensībās sasniegti jauni rekordi

15. marts, 2011

Spageti tiltu konstruēšanas sacensību «STiKS 2» pavasara posmā un 1. Latvijas atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir uzrādīti jauni Latvijas rekordi – izturīgākais spageti tilts slogojot izturēja vairāk nekā 170 kilogramu lielu svaru.

Skatīt galeriju

makaronu_tilti.jpg«STiKS 2» pavasara konstruēšanas posmā, kura laikā 17 komandas visas sestdienas, 12. marta, garumā uz vietas universitātē konstruēja spageti tiltus, uzvarēja komanda «Lacz.lv» – RTU studenti Laura Irbe (MLĶF), Toms Ermansons (BF)  un Kristjans Nolle (DITF). Viņu konstruētais tilts izturēja 171,3 kg lielu svaru. Studenti balvā ieguva ceļazīmi uz pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībām, kas 20. maijā norisināsies Ungārijā.

Otro vietu ar rezultātu 148,9 kg ieguva komanda «Big Bang» – RTU studenti Kaspars Artamonovs, Andrejs Mošāns un Artjoms Kidulis (visi BF). Trešo vietu ar rezultātu 142,6 kg ieguva komanda «Pasta Ponte» – RTU studenti Pēteris Pastars (BF), Lelde Timma (EEF) un Kristaps Kuzņecovs (BF).

Sacensībās piedalījās arī piecas skolēnu komandas,  no kurām labākā izrādījās Rīgas Kultūras vidusskolas komanda «Miezītis» ar tiltu, kas izturēja 8,13 kg svaru. Savukārt Rīgas 13. vidusskolas komandas «Ņūtons & co» skolēnu Margaritas Dervines un Vladimira Krupeinikova konstruētajam tiltam tika piešķirta īpaša nominācija «Efektīvākais industriālais dizains».

Savukārt Pirmajās Latvijas atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās tika notestēti četri iepriekš būvēti tilti ar maksimālo platumu 1,1m un svaru 1kg un tika sasniegts jauns Latvijas spageti tiltuizturības rekords šāda tipa tiltiem – 172,7 kg. Uzvarētāji ir RTU Būvniecības fakultātes studentu komanda «FoodBridge» – Mārcis Bergs, Artūrs Krastiņš, Māris Balodis.

2. vietu ar 126,8kg ieguva TMF studentu komanda «Dusmīgie roboti» – Ervīns Gribuška, Matīss Irbe un Kristians Rimkus. 3. vietu ar 54,9 kg ieguva BF komanda «Pasta Forte» – Jānis Blikerts, Miķelis Bulmanis un Andris Birzulis.

«Sacensību dalībnieku tiltus vērtēja īpaši izveidota žūrija: RTU TMF Mehānikas institūta direktors profesors Jānis Vība, RTU BF vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas studente un RTU Studentu parlamenta Studiju nodaļas vadītāja Gunita Kuļikovska,» informē sacensību koordinators Aigars Maģītis.

Uz pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībām Ungārijā 20. maijākopumā dosies trīs komandas – Spageti tiltu konstruēšanas sacensību «STiKS 2» rudens konstruēšanas posma uzvarētāji – komanda «Dusmīgie roboti» un komanda «FoodBridge», kā arī minētā pavasara konstruēšanas posma uzvarētāji – komanda «Lacz.lv».

Jau ziņots, ka 12. martā RTU norisinājās gan Spageti tiltu konstruēšanas sacensību «STiKS 2» pavasara konstruēšanas posms, gan Pirmās Latvijas atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības.

Sacensību nolikumi paredz, ka sacensību «STiKS 2» konstruēšanas posmos organizatori komandām izsniedz 400 gramus spageti makaronu un karsto līmi, ar kuru palīdzību komandas klātienē universitātē būvē savustiltus sešu stundu garumā. Savukārt Pirmo Latvijas atklāto spageti tiltu konstruēšanas sacensību dalībnieki, vadoties pēc organizatoru sniegtajām norādēm, tiltus bija izstrādājuši jau iepriekš un ieradās universitātē tos notestēt.

Sacensības rīkoja RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvalde un RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļa ar SIA «Lattelecom» un RTU atbalstu.

RTU Informācijas centrs

15. marts, 2011 plkst. 9:53