Šogad RTU starptautiskā vasaras skola notiks Latvijas un Igaunijas robežtelpā

9. februāris, 2009

Sākusies pieteikšanās dalībai septītajā RTU starptautiskajā vasaras skolā «Trespassing: Architecture and Urbanism», kas notiks no 2. līdz 15. augustam Rīgā, Valkā un Valgā. Pasaulē ir tikai dažas vietas, kur strukturāli homogēns pilsētas audums mehāniski pārdalīts politisku iemeslu dēļ. Viszināmākais – Aukstā kara produkts – Rietumberlīne un Austrumberlīne ir veiksmīgi atkalapvienojušās. Valsts robeža vēl šķērso Gerlicu (Vācija) un Zgoželecu (Polija), Frankfurti pie Oderas (Vācija) un Slubici (Polija), Narvu (Igaunija) un Ivangorodu (Krievija), Valku (Latvija) un Valgu (Igaunija). Vasaras skola aicina pētīt arhitektūras, urbānos un kulturālos procesus Valkā un Valgā – vietā uz divu Baltijas valstu robežas. Vairākus gadu desmitus Valka un Valga ir attīstījušās autonomi, un tādējādi pilsētu kopīgā urbānā struktūra ir vājinājusies. Gleznainais pilsētas centrs vēl nesen bija divu valstu pierobežas josla. Vai Valkas – Valgas divkopienu sabiedrībā iespējams stimulēt kopīgas pilsētvides apziņas veidošanos, ieviešot pārmaiņas kopīgajā publiskajā ārtelpā? Vasaras skolā aicināti piedalīties studenti no dažādām nozarēm:  arhitektūra, ainavu arhitektūra, pilsētplānošana, pilsētvides dizains, ģeogrāfija, vizuālā māksla, ekonomika un sociālās zinātnes. Gaidīti visi, kam ir interese par vides veidošanu no teorētiskas izpētes un projektiem līdz  interaktīvai situāciju modelēšanai un instalācijām pilsētā. Sākoties vasaras skolai, dalībniekam jābūt pabeigušam vismaz vienu pilnu studiju gadu. Vasaras skolas darba valoda – angļu. Dalības maksa 635 eiro. Dalības maksā iekļauti dzīvošanas, ēdināšanas un transporta izdevumi. Vasaras skolas dalībnieki var pretendēt uz stipendijām daļējai dalības maksas segšanai. Lai pieteiktos dalībai vasaras skolā, līdz  29. maijam.  jāiesniedz šādi dokumenti angļu valodā:pieteikšanās anketa; CV; motivācijas vēstule (1 lappuse).

09.02.2009.

Stipendiju pretendentiem jāiesniedz arī pamatojums stipendijas nepieciešamībai.
Pieteikumi jānosūta uz RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamentu, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 307. telpā vai uz e-pastu evita.serjogina@ rtu.lv. Tālrunis informācijai 67089021.
Vasaras skolas mājaslapas: www.summerschool.rtu.lv un http://summerschoolrtu.wordpress.com.

RTU SSAD

Raksta pielikumi