Semināru cikls «Pedagoģiskais darbs augstskolā»

11. februāris, 2014

RTU Doktorantūras skola 19. februārī sāk jaunu semināru ciklu «Pedagoģiskais darbs augstskolā». Ciklā paredzēti četri teorētiski – praktiski semināri, kuru laikā tiks runāts par mācību metodēm, studiju priekšmetu veidošanu, kā arī par mācību pieejām, studentu motivāciju un mācību vidi augstskolā.

Semināri notiks trešdienās: 19. februārī, 26. februārī, 5. martā un 12. martā no plkst. 18.15 līdz 20.00, Āzenes ielā 16, Būvniecības fakultātē, 350. telpā.

Seminārus vadīs Humanitārā institūta Sociālo zinātņu katedras profesore Anita Lanka.

Semināru cikls tiek organizēts, pamatojoties uz doktorantu izteiktajām vēlmēm noklausīties saīsināto kursu par pedagoģiskā darba veikšanu. Semināru pamatā ir saīsināts brīvās izvēles studiju priekšmeta «Augstskolu didaktika» (Kods: HPS620) kurss. Semināru cikla noslēgumā ikviens klausītājs, kurš būs apmeklējis visus cikla seminārus, saņems sertifikātu, kas apliecina dalību semināru ciklā.

Semināru temati:

19. februārī «Komunikācija auditorijā»

• 21. gadsimta students: mīti un realitāte;

• Pedagoģiskās darbības stils, pamatprincipi veiksmīgai lekcijai;

• Kā pārvarēt «iesācēja» stresu?

26. februārī «Kā veidot studiju priekšmeta saturu? Kā plānot mācību nodarbību saturu?»

• Kā veidot studiju priekšmeta saturu?

• Kā plānot mācību nodarbību saturu?

5. martā «Mācību nodarbības/lekcijas un to veidi.»

• Mūsdienīga lekcija. Kāda tā ir?

• Kā iesaistīt studentus mācību nodarbībā?

• Mācību metodes un metodiskie paņēmieni, lai veicinātu studentu aktivitāti lekcijā.

12. martā «Kā vadīt studentu bakalaura un maģistra darbus?»

• Kā veidot individuālo plānu?

• Kāda ir vadītāja loma katrā no darba izstrādes posmiem?

• Kā lietderīgi virzīt darba izstrādes procesu, vienlaikus ļaujot studentam pašam kļūdu un meklējumu ceļā nonākt pie rezultāta?

Semināru ciklam iespējams pieteikties līdz 17. februārim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Semināru laikā paredzētas praktiskās nodarbības, tāpēc semināra dalībnieku skaits ir ierobežots – maksimālais dalībnieku skaits ir 25 cilvēki.

Papildu jautājumus par semināru var uzzdot, rakstot: vai zvanot pa tālr.: 67089040, 67089870.

Seminārs ir tapis ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta «Atbalsts RTU doktora studiju programmu īstenošanai» (Vienošanās nr. 2009/0144/1DP/1.1.2.1.2/09/IPIA/VIAA/005) atbalstu.

RTU Doktorantūras skola

11. februāris, 2014 plkst. 10:39