Sāksies jauns Doktorantūras skolas semināru cikls «Pedagoģiskais darbs augstskolā»

2. maijs, 2011

RTU Doktorantūras skola izsludina pieteikšanos uz jaunu semināru ciklu «Pedagoģiskais darbs augstskolā», kurā divu intensīvu teorētiski - praktisko semināru laikā paredzēts apgūt/pilnveidot prasmes, kas skar pedagoģisko darbību augstskolā. Semināra dalībnieki uzzinās, kā gatavoties lekcijām, kā motivēt studentu, kā sagatavot priekšmetu aprakstus un citus  ar mācību procesu saistītus tematus, tostarp arī bakalaura un maģistra darba  pedagoģisko vadību.

Pieteikšanās dalībai seminārā – līdz 11. maijam.

Semināru cikls tiek organizēts, pamatojoties uz doktorantu izteiktajām vēlmēm noklausīties saīsināto kursu par pedagoģiskā darba veikšanu. Semināru pamatā  ir  saīsināts studiju priekšmeta «Augstskolu didaktika» kurss. Semināra cikla noslēgumā ikviens klausītājs, kurš būs apmeklējisabus cikla seminārus, saņems RTU sertifikātu, kas apliecinās dalību semināru ciklā.

Semināri notiks divas pirmdienas pēc kārtas un paredzamais viena semināra ilgums ir 3 stundas.

Pirmais seminārs «Mācību saturs, metodes un organizācija» norisināsies 16. maijā, tajā tiksaplūkoti šādi temati:

kā sagatavot priekšmetu aprakstus;

• mācību sasniegumu novērtēšana (metodes un formas).

Otrais seminārs «Lekcijas mūsdienu didaktikas kontekstā» norisināsies 23. maijā, tajā tiks aplūkoti šādi temati:

• metodes, kā veicināt studentu iesaistīšanos lekcijā, kā novērtēt studenta gatavību lekcijas satura uztverei, kā strukturēt lekciju;
  •
studentu motivācijas problēmas, iespējamie cēloņi un risinājumi;
  •
studentu pētniecisko darbu vadīšana (pedagoģiskā vadība katrā no darba izstrādes posmiem).

Semināri norisināsies RTU Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16, 350. auditorijā, plkst. 17–20.

Visus seminārus vadīs RTU Humanitārā institūta direktore profesore Anita Lanka.

Semināram pieteikties iespējams, aizpildot elektronisko pieteikumu anketu.

Semināru laikā paredzētas praktiskās nodarbības, tāpēc semināra dalībnieku skaits ir ierobežots – maksimālais dalībnieku skaitsir 30 cilvēki.

Ja rodas jauutājumi, sūtīt e-pastu: vai zvaniet 67089870.

2. maijs, 2011 plkst. 13:49