«RTU/Inspecta» cīnīsies par ceļazīmi dalībai Eiropas augstākajā sabiedrībā

23. septembris, 2011

No 5. līdz 9. oktobrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) florbola komanda «RTU/Inspecta» piedalīsies otrā prestižākajā Eiropas klubu florbola kausā «EuroFloorball», kas norisināsies Polijas pilsētā Rakonevicē. Turnīra uzvarētājs nākošgad piedalīsies Vecā kontinenta prestižākajā florbola turnīrā «Champions Cup 2012».

Izlozes rezultātā «RTU/Inspecta» iekļuva A apakšgrupā kopā ar Polijas čempioniem KS «Madex Gorale Nowy Targ» un Krievijas labāko komandu «Hayka». Turnīra reglaments paredz, ka pusfinālā tiksies A apakšgrupas pirmās vietas ieguvēja ar B apakšgrupas otro labāko komandu, bet otro pusfināla pāri veidos A apakšgrupas otrās vietas ieguvēja ar B apakšgrupas labāko komandu.

Kā atzina «RTU/Inspecta» galvenais treneris Andris Pīlups, komanda uz Poliju dodas ar vienu mērķi – uzvarēt. Viņš gan piezīmēja, ka tas nebūs viegli izdarāms, jo visas komandas ir spēkos līdzīgas. Jautāts par komandas oponentiem, Andris atzīmēja Krievijas labākās komandas «Hayka» spēlētāju gan iespaidīgos fiziskos parametrus, gan lieliskās ātruma īpašības. Tāpat kā mūsu vienībā, arī Krievijas labākajā komandā ir spēlētāji no Krievijas nacionālās izlases.

Jautāts par ieplānoto taktiku, treneris vārdos ir piesardzīgs: «Mēs savupirmo spēli aizvadīsim turnīra otrajā dienā. Pirmajā dienā būs iespēja redzēt kā spēlē pretinieki. .. Mūsu spēles taktika būs atkarīga no konkrētās spēles situācijas.»

Treneris arī atzina, ka cerības tiek liktas uz pirmo jeb triecienmaiņu –viņi taisīs rezultātu, bet pārējie pienesīs klavieres. Tomēr komandas stūrmanis liek paturēt prātā, ka laukumā var notikt dažādi scenāriji, atceroties, ka – pēdējā Latvijas florbola čempionāta finālā pirmajai maiņai rokas bija sasietas, bet īstajā brīdī atvērās otrā maiņa, kas atnesa pozitīvu rezultātu.

RTU Informācijas centrs

23. septembris, 2011 plkst. 15:21