RTU Zinātnieku nakti apmeklēja ap 1000 interesentu

26. septembris, 2011

Lai iepazītu ķīmijas aizraujošo pusi: gatavotu saldējumu bez ledusskapja, pieradinātu faraona čūskas un iegūtu alķīmiķu zeltu, Zinātnieku nakts pasākumus Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) apmeklējuši ap 1000 interesentu.

Skatīt galeriju

zinatnieku_nakts-2011_500.jpgZinātnieku nakts RTU un citās Latvijas un Eiropas zinātniskajās institūcijās norisinājās 23. septembrī.

«Ar katru gadu interese par Zinātnieku nakts pasākumiem pieaug. Apmeklētāji RTU aktivitātes vērtē ļoti pozitīvi un ar entuziasmu piedalās visos eksperimentu demonstrējumos un atrakcijās, īpaši kuplā skaitā šogad bija ģimenes ar bērniem un skolas, kuras skolēnus uz pasākumu veda veselām klasēm,» stāsta Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa.

«Šāds un līdzīgi pasākumi noteikti ir nepieciešami. Kopumā Zinātnieku nakts projekts ir nozīmīga zinātnes komunikācijas aktivitāte. Visiepriecinošākais fakts ir – ka lielākais apmeklētāju īpatsvars ir tieši ģimenes ar bērniem. Pozitīvākais vērtējums mūsu skatījumā ir šāds:ja gaitenī pie vecāku rokas soļo mazulis un saka vecākiem - man te ļotipatīk, tas ir ļoti, ļoti forši!»

Galvenās Zinātnieku nakts aktivitātes, kuru tēma šogad ir «Aizraujošā ķīmija», norisinājās RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātēun RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā.

Rīgas Tehniskajā universitātē Zinātnieku nakts pasākumus organizēja RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs sadarbībā ar Studentu parlamentu.

Par pozitīvo ieguldījumu un entuziasmu Inovāciju un tehnoloģiju pārnesescentrs pateicas Studentu parlamenta aktīvistiem, vadošai pētniecei Rutai Švinkai, asociētajam profesoram Visvaldim Švinkam un RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra kolektīvam

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem.

RTU Informācijas centrs

26. septembris, 2011 plkst. 12:15