RTU un ViA sāk sarunas par kopīgas studiju programmas izveidi

21. septembris, 2011

Otrdien, 20. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) darbinieki devās darba vizītē uz Vidzemes Augstskolu (ViA), kur dalījās pieredzē un pārrunāja kopīgas mehatronikas virziena studiju programmas izveides iespējas.

RTU rektors Leonīds Ribickis un ViA rektore Vija Daukšte pārrunāja abu augstākās izglītības iestāžu darba organizācijas jautājumus, studijukvalitātes nodrošināšanas mehānismus un sadarbības iespējas. RTU pārstāvji devās ekskursijā arī uz ViA Elektronikas laboratoriju un Virtuālās realitātes laboratoriju.

Tikšanās laikā tika nolemts sniegt atbalstu ViA Inženierzinātņu fakultātes 1. līmeņa profesionālās studiju programmas «Mehatronika» īstenošanā, kā arī veidot kopīgu RTU un ViA mehatronikas virziena bakalaura līmeņa studiju programmu.

«Lai sniegtu atbalstu Vidzemes reģiona attīstībā un nodrošināšanā ar inženiertehnisko personālu, sākumā centīsimies maksimāli stiprināt Vidzemes Augstskolas īstenoto koledžas līmeņa mehatronikas programmu. Turpinājums sadarbībai varētu būt jaunas bakalaura līmeņa programmas izveide. Sadarbība ir iespējama un vajadzīga,» atzina L. Ribickis.

Kā norādīja ViA Inženierzinātņu fakultātes dekāne Sarma Cakula, sadarbības īstenošanai būs jāatrod jauns, abpusēji piemērots sadarbības modelis, ar kura palīdzību varētu stiprināt gan RTU, gan ViA.

Plānots, ka jaunās programmas izveidē no RTU puses iesaistīsies Transporta un mašīnzinību fakultātes profesors Jānis Rudzītis, topošās RTU Cēsu filiāles vadītājs Alvis Sokolovs un Studiju daļas vadītāja p. i. UģisCitskovskis.

RTU Informācijas centrs

21. septembris, 2011 plkst. 12:07