RTU un LU apvieno bezvadu datu pārraides tīklus

1. jūnijs, 2009

2009. gada 29. maijā Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes informācijas tehnoloģijas (IT) speciālisti ir radījuši iespēju saviem lietotājiem nodrošināt IT iekārtu un resursu mobilitāti gan RTU, gan LU datu pārraides tīklos, izmantojot vienus un tos pašus lietotāja piekļuves datus.

01.06.2009.

Abas Latvijas lielākās universitātes ir iesaistījušās EDUROAMprojektā, kas nodrošina mobilitāti un ļauj izmantot visu Eiropas valstuvadošo universitāšu bezvadu tīklus un IT resursus, atrodoties RTU un LUtelpās ar WiFi pārklājumu, ziņo LU Informācijas tehnoloģiju departamenta pārstāvis Harijs Bondars.

RTU un LU ir pieejami iekšējie bezvadu datu pārraides tīkli visāsuniversitāšu ēkās. Kopumā RTU šobrīd ir pieejami 205 bezvadu tīklapieejas punkti, bet LU – 172 pieejas punkti.

Bezvadu tīkla pārklājums RTU un LU, kā Latvijas Akadēmiskā tīkla (LANET)lietotājiem, nodrošina iespēju pieslēgties internetam no jebkuras RTUun LU ēkas ar savām pārnēsājamām iekārtām (personālajiem datoriem,tālruņiem, darba stacijām un citām ierīcēm). Tas nodrošina IT iekārtuun IT resursu mobilitāti, lai lietotāji varētu piekļūt visiempieejamajiem universitāšu resursiem (portāliem, e-pastam, informācijassistēmām, digitālajām bibliotēkām, e-studiju sistēmām u. c.).

Ir paredzams, ka nākotnē šāda iespēja varētu tikt paplašināta arī citu Latvijas akadēmisko institūciju lietotājiem.

RTU Informācijas centrs

1. jūnijs, 2009 plkst. 12:02