RTU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts rīko uzņēmēju un izgudrotāju kontaktbiržu

3. jūnijs, 2009

Skatīt galeriju

12.06.2009.

Piektdien, 12. jūnijā, plkst. 9 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās, K. Valdemāra ielā 35, notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta organizēta Latvijas izgudrotāju un uzņēmēju kontaktbirža «Satiec izgudrotāju!»,  kurā kā īpašais viesis uzstājās RTU Transportmašīnu tehnoloģiju institūta direktors profesors Aleksandrs Urbahs.

Kontaktbiržas mērķis ir aicināt uz sadarbību uzņēmējus un zinātniekus, demonstrējot Latvijas izgudrotāju darbības praktiskos rezultātus, kas var tikt izmantoti sabiedrības un uzņēmumu labumam.

Profesors A. Urbahs ar kolēģiem (Rostislavs Ščavinskis, Konstantins Savkovs, Vladislavs Ņesterovskis, Vladimirs Petrovs, Juris Korhs, Aleksandrs Jakovļevs, Aleksandrs Smirnovs, Dmitrijs Muhins u. c.) RTU Transportmašīnu tehnoloģiju institūta konstruktoru birojā izstrādājuši šādus strādājošus prototipus: invalīdu ratiņus ar elektrisko piedziņu; invalīdu ratiņus izmantošanai iekštelpās; elektrisku saliekamo skūteri; bezpilota lidaparātu. Izstrādātas arī šādas tehnoloģijas: jonu-plazmas pārklājumu uzputināšanas tehnoloģija; akustikas emisijas (AE) tehnoloģija šķidrumu sūces kontrolei spiediena vados, pie kuriem pieskaita rezervuārus degvielas, naftas, ūdens utt. uzglabāšanai; noguruma plaisu akustiskas emisijas monitorings.

Kontaktbiržu rīko RTU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts sadarbībā ar «CONNECT Latvija» un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi