RTU studentu komanda «BEST-Riga» uzvar starptautiskajās pneimobiļu sacensībās Ungārijā

9. maijs, 2017
RTU studentu komanda «BEST-Riga» ar pašu projektēto pneimobili 50 komandu konkurencē izcīnīja uzvaru desmitajās starptautiskajās pneimobiļu sacensībās. Foto – RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda «BEST-Riga» ar pašu projektēto pneimobili 50 komandu konkurencē izcīnīja uzvaru desmitajās starptautiskajās pneimobiļu sacensībās, kas šogad no 4. līdz 6. maijam norisinājās Ungārijas pilsētā Egerā. Uzvarot sacensībās, komandas konstruētais auto ieguva 2017. gada pneimobiļa titulu.

Fotogalerija

«BEST-Riga» uzvarēja divās no trim sacensību disciplīnām. Paātrinājuma disciplīnā (Acceleration Race) komanda finišēja visātrāk, uzstādot jaunu absolūto maksimālā ātruma rekordu – 51,92 kilometri stundā. Ilgizturības (Long Race) disciplīnā komandas pneimobilis nobrauca teju 7,7 kilometrus.

«Tas, ka sacensībās uzvarējām, ir tikai likumsakarīgi. Darbu pie pneimobiļa uzsākām jau septembrī, turklāt ar domu par uzvaru. Strādājām tiešām daudz un daudz arī negulējām, bet, pateicoties apņēmībai un skrupulozam darbam, esam saņēmuši pelnīto,» saka uzvarētājkomandas līderis Māris Cirša.

Komandā «BEST-Riga» Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Automobiļu katedras laboratorija vadītāja Jāņa Rudzīša vadībā startēja MTAF students, komandas kapteinis Māris Cirša, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Dāniels Stuģis, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenti Jānis Ozoliņš un Annija Admidiņa.

Sacensībās ar otru pneimobili piedalījās arī RTU studentu komanda «Riga Airmobile», kas ārkārtas situācijā izlīdzēja kolēģiem, palīdzot viņiem sasniegt uzvaru. «BEST-Riga» pneimobilim tika konstatēts bojājums, un «Riga Airmobile» atdeva brīvrumbu, lai virzuļi lietderīgi darbotos abos virzienos. «Lai uzvarētu viena komanda, otrai nācās ziedoties. Apspriedāmies un kopīgi pieņēmām lēmumu augstāka mērķa vārdā,» saka Jānis Rudzītis.

Pagājušajā gadā RTU MTAF studentu komanda «RTU Auto», pirmoreiz startējot sacensībās, arī uzrādīja augstus rezultātus visās sacensību disciplīnās, bet izveicības braucienā (Arcade Race) iekļuva finālā un izcīnīja sesto vietu aptuveni 50 komandu konkurencē.

Komandas finansiāli atbalstīja RTU MTAF, RTU Studentu parlaments, SIA «TechVitas», SIA «Indiguns», SIA «LAT Composites», SIA «SKF Latvija», SIA «Alintek», motošosejas klubs «Motoaplis». Pateicība – RTU MTAF dekānam Ērikam Geriņam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. maijs, 2017 plkst. 11:15