RTU studenti sacensībās būvēs tiltus no spageti makaroniem

30. septembris, 2010

Sestdien, 2. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Transporta un mašīnzinību fakultātē, Ezermalas ielā 6, otro reizi norisināsies spageti tiltu konstruēšanas sacensības «STiKS 2», kurās studenti risinās inženiertehnisku problēmu – kā uzbūvēt izturīgu un estētiski izskatīgu tiltu no spageti makaroniem. Sacensībās uzvarēs visizturīgākais makaronu tilts.

30.09.2010.

Eksperti atzīst, ka svarīgākais aspekts, kas nosaka tilta izturību, ir pareizi izvēlēta tilta konstrukcija un precizitāte, to būvējot.

Sacensību darba kārtība: plkst. 11 dalībniekiem tiks izsniegti 400 g spageti makaronu, no kuriem sešu stundu laikā ir jāuzbūvē tilts. Saistvielu, ar ko sastiprināt makaronus, dalībnieki drīkstēs izvēlēties paši. Plkst. 17.45 norisināsies uzbūvēto makaronu tiltu pārbaude, tos novietojot uz īpašas slodzes pārbaudes iekārtas un pakāpeniski palielinot slodzi līdz tilta sabrukšanai.

Sacensību uzvarētāji balvā saņems iespēju doties uz Centrāleiropas Spageti tiltu konstruēšanas sacensībām RECSS 2011, kas norisināsies Budapeštā, Ungārijā. Uz šīm sacensībām dosies arī veiksmīgākie tilta būvētāji, kas iegūs pirmo vietu RTU pavasara spageti tiltu konstruēšanassacensību posmā un 1. Latvijas atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās studentu kategorijā, kas norisināsies 12. martā RTU galvenajāēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Iepriekšējās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās, kas norisinājās RTU, uzvarētāju tilts spēja izturēt  33,31 kg slodzi. Savukārt šīs pašaskomandas konstruētais spageti tilts, 2010. gada maijā piedaloties Centrāleiropas Spageti tiltu konstruēšanas sacensībās RECSS 2010, izturēja pat 116,3 kg lielu slodzi.

Spageti makaronu tiltu būvēšanas sacensības jau vairākus gadus ir tradicionāls pasākums vairākās pasaules universitātēs. RTU šādas sacensības norisināsies otro reizi. Sacensību uzdevums ir sniegt studentiem iespēju teorētiskās zināšanas izmantot praksē, risinot sarežģītas inženiertehniskas problēmas.

Spageti konstruēšanas sacensības «STiKS 2» organizē RTU Transporta un mašīnzīnību fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļu. Papildu informācija: www.mehi.lv (sadaļā «STiKS 2»). Projektu atbalsta VAS «Latvijas Dzelzceļš».

Vairāk informācijas: Viktorija Klimko, e-pasts:

30. septembris, 2010 plkst. 10:30