RTU studenti plānos Siguldas Stacijas laukumu un pētīs Tukuma pievārti

8. oktobris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti iesaistīsies Siguldas stacijas ēkas un laukuma plānošanas konkursā, savukārt Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta studenti sākuši pētīt Slocenes upes ieleju Tukuma pievārtē.

08.10.2010.

Lai iesaistītos Siguldas novada pašvaldības rīkotajā metu konkursā, kura mērķis ir ideju līmenī iegūt iespējamās arhitektūras un plānojuma skices un priekšlikumus, lai Siguldas stacijas ēkas un laukums kļūtu par svarīgu pilsētas centra daļu un pievilcīgu publisko telpu. RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes docente Ieva Miķelsone un 3. kursa studenti jau viesojušies Siguldā, lai klātienē novērtētu Siguldas stacijas laukumu, apskatītu ēkas un uzklausītu pašvaldības pārstāvju vēlmes, ziņo laikraksts «Siguldas Elpa» (08.10.2010.). Siguldas Stacijas laukumā nākamgad sāksies Rīgā atrodamā Laimas pulksteņa «dvīņubrāļa» būvniecība – šādu balvu Sigulda ieguva, uzvarot A/s «Laima» un LNT rīkotajā Latvijas Mīlestības pilsētu konkursā.

Savukārt laikraksts «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» (07.10.2010.) ziņo, ka RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta maģistrantūras 2. kursa studenti 6. oktobrī sāka pētīt Slocenes upes ieleju. Piedāvājumu studentiem pētīt Slocenes upes ieleju RTU EEF asociētā profesore Marika Rošā novērtējusi pozitīvi: «Tas jauniešiem (..) būs labs izaicinājums. Svarīgi, lai ir reāls piemērs, kuru analizējot, studenti var mācīties, kā izstrādājams ietekmes uz vidi novērtējums, savukārt pašvaldībai būs vairāki piedāvājumi, kā teritorijā no studentu viedokļa varētu attīstīties. Var būt, ka pašvaldību kāda no šīm idejām aizraus, un tā spēc to izmantot. Studenti strādās astoņās grupās, katra grupa līdz decembrim sagatavos ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un piedāvās trīs dažādas alternatīvas šīs teritorijas attīstībai.»

RTU Informācijas centrs

8. oktobris, 2010 plkst. 11:49