RTU studenti izcīna sudrabu un bronzu pasaules čempionātā svarbumbu celšanā

21. septembris, 2011

No 16. līdz 18. septembrim Amerikas pilsētā Nanuet, Ņujorkas štatā, notika Pasaules čempionāts svarbumbu celšanā, kurā piedalījās 10 valstu sportisti. Latvijas izlases komandu, kas sastāvēja no 11 sportistiem, pārstāvēja arī divi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektronikas fakultātes studenti – sporta meistari Andrejs Makuha un Kaspars Kroičs.

Svarbumbu celšanas pasaules čempionāts norisinājās klasiskajās disciplīnās – divcīņa (grūšana no krūtīm + raušana), grūšana garajā ciklā vīriešiem un raušana sievietēm.

Tika laboti vairāki Latvijas rekordi junioru disciplīnās, kas atspoguļojās arī kopējā ieskaitē – zaudēts tikai spēcīgajai Krievijas komandai. Jāatzīmē, ka Latvijas izlases sportistam no Daugavpils novada Edgaram Pavlovskim pat izdevās izcīnīt zeltu garā cikla vingrinājumā.

Individuālajā ieskaitē RTU studenti Andrejs Makuha un Kaspars Kroičs divcīņā ieguva sudraba un garajā ciklā bronzas medaļas, tādējādi palīdzot Latvijas izlasei profesionāļu grupā ierindoties trešajā vietā. Zeltu un sudrabu attiecīgi savā starpā sadalīja Krievijas un Kazahstānaskomandas.

Sportisti pateicas RTU sporta katedrai par finansiālu atbalstu, lai varētu piedalīties šajās sacensībās.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=CDmat9jBp0g&feature=mfu_in_order&list=UL}

RTU Informācijas centrs

21. septembris, 2011 plkst. 11:11