RTU studente: Lielāka uzmanība jāpievērš eksakto zinātņu attīstībai

28. janvāris, 2011

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) studente Anita Trubača uzskata, ka augstākās izglītības sistēmā lielāka uzmanība jāpievērš eksakto zinātņu attīstībai, tāpat arī medicīnas izglītībai: «Latvijā jau ir pietiekami daudz sociālo zinātņu speciālistu. Budžeta «griešana» uz izglītības rēķina gan nav pareizākais risinājums.»

Šādu viedokli Anita paudusi intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» (28.01.2011.), kurš apkopojis studentu viedokļus par augstākās izglītības sistēmas reformām.

Oskars Kalniņš, kurš Vidzemes Augstskolā studē politoloģiju, uzskata: «Tas, vai programmā pasniegtais kursu skaits un to saturs nodrošina pienācīgu profesijas apguvi, būtu jālemj konkrētās jomas ekspertiem un izglītības iestāžu vadībai. Apkraut studentus ar viņu specialitātei liekiem vai pārklājošiem kursiem vienīgi slodzes statistikas palielināšanai būtu bezjēdzīgi. Veicot reformas, uzmanība jāpievērš arī studentu sociālajam atbalstam. Ja tas netiks darīts, daudzi izmantos atvērtās durvis uz Eiropu vai arī neiegūs augstāko izglītību materiālo apstākļu dēļ. Tāpēc atbalstāms ir sociālā taisnīguma princips, materiāli pabalstot tieši mazturīgos studentus.»

Savukārt Zoja Šuļenoka Baltijas Starptautiskās akadēmijas tiesību zinātņu studente, domā šādi: «Vērtēju negatīvi to, ka tiek samazināts budžeta vietu skaits sociālajās zinātnēs. Kā nākotnē var attīstīties tāda valsts, kur visu noteiks eksakto zinātņu pārstāvji ar savu dzelžaino loģiku? Par studiju kvalitāti grūti spriest. Tie, kas grib kaut ko panākt un mācās, arī kļūst par profesionāļiem, bet tie, kas lekcijās «atsēž», velti iznieko savu laiku un līdzekļus.»

RTU Informācijas centrs

28. janvāris, 2011 plkst. 12:04