RTU šahisti sekmīgi piedalās šaha festivālā «Liepājas rokāde 2010»

10. augusts, 2010

Jau 17. gadu pēc kārtas Liepājā no 5. līdz 8. augustam norisinājās Latvijā lielākais šaha festivāls «Liepājas rokāde», kurā piedalījās 165 šahisti. Festivāla laikā norisinājās pieci dažādi šaha pasākumi – Open turnīrs, ātrspēles turnīrs, komandu sacensības, simultānspēles seanss ar vairākkārtējo Latvijas čempioni lielmeistari Danu Reiznieci, kā arī Latvijas Šaha federācijas prezidentu turnīrs, kas vienkopus pulcēja gandrīz visus esošos un bijušos federācijas prezidentus. Arī RTU izlases šahisti piedalījās šajā Latvijas šaha dzīvē nozīmīgajā pasākumā, piedaloties Open turnīrā, ātrspēles turnīrā, kā arī komandu sacensībās.

09.08.2010.

Vairāki no RTU izlases šahistiem uzrādīja veiksmīgu sniegumu individuālajās sacensībās. Open turnīrā ļoti veiksmīgi startēja Latvijas meistars Egons Lavendelis, kurš ar iegūtajiem 8,5 punktiem no 13 iespējamiem dalīja 3.–5. vietu, pēc papildrādītājiem ierindojoties augstajā 4. vietā 165 dalībnieku konkurencē. Olimpisko sešinieku ar iegūtajiem 8 punktiem noslēdza RTU izlases spēcīgākais spēlētājs – lielmeistars Jānis Klovāns, kas vienlaikus saņēma arī pirmo godalgu senioru konkurencē. Par labiem rezultātiem atzīstami arī sieviešu lielmeistaru – Lauras Rogules un Ilzes Bērziņas –, kā arī meistarkandidāta Ērika Priednieka iegūtie 7,5 punkti, attiecīgi ierindojoties 10., 14. un 13. vietā. Turklāt minētās lielmeistares ierindojās 1. un 2. vietā sieviešu konkurencē.

Ātrspēles turnīrā atzīstamu sniegumu uzrādīja Latvijas meistars Egons Lavendelis, kā arī lielmeistares Laura Rogule un Ilze Bērziņa, ar izcīnītajiem 8,5 punktiem no 13 iespējamiem iegūstot attiecīgi 9., 10. un 13. vietu 106 dalībnieku konkurencē. Turklāt arī ātrspēles turnīrā Laura Rogule un Ilze Bērziņa uzrādīja augstākos sniegumus sieviešu konkurencē. Lielmeistars Jānis Klovāns blicturnīrā nepiedalījās, lai taupītu spēkus komandu mačiem.

Festivāls noslēdzās ar komandu sacensībām, kurās piedalījās 21 komanda. Tāpat kā pagājušā gadā Rīgas Tehnisko universitāti «Liepājas rokādē» pārstāvēja divas komandas – RTU un RTU JUNIORS. Komandu turnīrs šogad pulcēja spēcīgu sastāvu, tai skaitā vairākus spēcīgus lielmeistarus. Komandas līdz pēdējai kārtai cīnījās ļoti sīvi un neveiksmīgas izlozes dēļ RTU komanda izspēlēja ar visiem spēcīgākajiem konkurentiem. Septiņās kārtās RTU komanda cieta tikai vienu zaudējumu uzvarētāju komandai JOKER, kuras sastāvā spēlēja arī šā gada Latvijas čempions lielmeistars Jevgēnijs Svešņikovs, kā arī tika nospēlēti divi neizšķirti mači ar 2. un 3. vietas ieguvējiem. Ņemot vērā, ka sestajā kārtā tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar rezultātu 3,5 pret 0,5, kopvērtējumā RTU izlase izcīnīja 5. vietu. Atzinīgi startēja arī otra RTU pārstāvētā komanda, kas kopvērtējuma tabulā ierindojās 7. vietā.

Pašlaik, kamēr Latvijas šaha dzīvē iestāsies salīdzinošo klusāks periods, RTU izlasei ir laiks izvērtēt šajā sezonā paveikto un uzkrāt spēkus nākamajām šaha sacensībām, tai skaitā, pasaules šaha olimpiādei Krievijā, Hantimansijskā, jo četri RTU izlases pārstāvji – lielmeistares Laura Rogule un Ilze Bērziņa, starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe, kā arī FIDE meistars Toms Kantāns – ir iekļauti arī Latvijas izlases sastāvā.

Rezultātu tabulas:
OPEN turnīram