RTU notiks zinātniskais seminārs «Radošums, inovācijas: realitāte un iespējas Latvijā»

19. aprīlis, 2011

Trešdien, 20. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē (RTU IEVF), Rīgā, Meža ielā 1/7 – 513, notiks zinātniskais seminārs «Radošums, inovācijas: realitāte un iespējas Latvijā», kurā eksperti izklāstīs jaunrades un radošuma lomu ekonomikā, akadēmiskajā darbā un personības attīstībā. Semināra noslēgumā notiks diskusijas.

Banku augstskolas profesore Tatjana Volkova uzstāsies ar priekšlasījumu «Zināšanas un jaunrade kā inovāciju ekonomikas virzītājspēki», Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors Elmārs Beķeris – ar priekšlasījumu «Bērni visi radoši! Vai studenti arī?», savukārt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas asociētais profesors JēkabsRaipulis – ar priekšlasījumu «Akadēmiskā un radošā pieeja, risinot problēmas».

Priekšlasījumi notiks no plkst. 10 līdz plkst. 11.10. Semināra turpinājumā paredzētas diskusijas. Semināra noslēgums – plkst. 14.30. Uzsemināru aicināti visi interesenti. Dalība tajā – bezmaksas.

«Radošums, kreativitāte, inovatīvs, inovācija, inovatīvā ekonomika un citi jēdzieni aizvien biežāk tiek minēti publiskajā telpā. Reizēm šo jēdzienu pārāk plaša izmantošana izsauc zināmu alerģiju, jo ne vienmēr redzama radošuma un tā izpausmju praktiskā izmantošana un pienesums konkrētā vidē un laikā. Seminārā vēlamies meklēt tiešu radošuma saistībuar ekonomikas sistēmas subjektiem – cilvēku, uzņēmēju, valdību, kā arī diskutēt par to, kā tas veicina un varētu veicināt ekonomikas izaugsmi nākotnē,» atzīst RTU Tautsaimniecības un reģionālās ekonomikas institūtadirektors profesors Juris Saulītis.

Diskusijās tiks aplūkots plašs jautājumu loks: radošuma būtība un veidi;radošuma līmeņi; radošuma cikls; radošuma kvantitatīvie un kvalitatīvierādītāji; iedzimtais un iemācītais radošums; pozitīvais un negatīvais radošums; radošuma produkts; radošums un inovācija; indivīda, firmas un sabiedrības radošumu ietekmējošie faktori; radošuma un inovāciju loma ekonomikas stabilā izaugsmē; radošā ekonomika un radošās industrijas.

RTU Informācijas centrs

19. aprīlis, 2011 plkst. 10:05