RTU notiks Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference

10. marts, 2011

Trešdien, 16. martā, no plkst. 10 līdz plkst. 13 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks tradicionālā Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuras laikā tiks prezentēti 35 pētniecības projekti, kuru rezultātā veikti jauni atklājumi un risinājumi vairākās tautsaimniecības nozarēs.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference arī šogad tiks organizēta posteru jeb plakātu sesijas formā. Zinātnieki RTU Mazajā zālē būs izvietojuši plakātus un uzskates materiālus, kuros pētījumu rezultāti uninovatīvie risinājumi būs izklāstīti viegli uztveramā un vizuāli pievilcīgā formā. Katrā plakātā tiks sniegts skaidrojums, kur ikdienā iespējams izmantot pētījumu rezultātus, kāpēc tie ir vajadzīgi un kādas sadarbības iespējas piedāvā zinātnieki. Konferences laikā ikvienam interesentam būs iespēja sastapt pētījumu autorus un uzdot interesējošusjautājums, kā arī iepazīties ar vairāku pētījumu demonstrācijām.

«Viens no veidiem, kā tuvināt zinātniekus un uzņēmējus uz savstarpēju dialogu un sadarbību nākotnē ir RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuru ik gadu apmeklē arvien plašāks interesentu loks – sākotno mazo un vidējo uzņēmumu, beidzot ar nozares vadošo uzņēmumu pārstāvjiem,» uzsver Laila Eliņa, Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja.

Apmeklēt šā gada RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci laipni aicināti uzņēmēji, akadēmiskais personāls, studenti, mediju pārstāvji unciti interesenti.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē tiks prezentēti 35 pētījumi šādās nozarēs: būvniecība, datorzinātne un informācijas tehnoloģijas, enerģētika un elektrotehnika, elektronika un telekomunikācijas, materiālzinātne un lietišķā ķīmija, transports un mašīnzinības.

RTU pētnieki iepazīstinās ar pētījumu, kura gaitā izstrādāta metodoloģija publisku ēku energoefektivitātes plānošanai, tāpat tiks prezentēts pētījums par viedu ielu apgaismojumu, kura vadības mehānismi var darboties atkarībā no apkārtējās kustības, laika apstākļiem, dabiskāapgaismojuma intensitātes, apmeklētāji tiks iepazīstināti arī ar iespēju biodīzeļdegvielas ražošanā izmantot zemākas kvalitātes eļļas, tādējādi samazinot ražošanas izmaksas u. c. pētījumiem.

Dalība konferencē ir bezmaksas. Iegūt sīkāku informāciju par konferenci iespējams, sūtot e-pastu: , kā arī zvanot pa tālr. 67089179.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci organizē RTU Zinātņu daļa un RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

Vienlaikus 16. martā RTU centrālajā ēkā notiks arī RTU Karjeras dienas. RTU Lielajā aulā uzņēmumu pārstāvji darbosies informācijas stendos, kurus apmeklēs studenti. Vienlaikus atsevišķās telpās notiks karjeras jautājumiem veltīti semināri un vieslekcijas. Karjeras dienu programma atrodama RTU mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

10. marts, 2011 plkst. 11:20