RTU notiks diskusija «Vai zaļāk ir labāk?»

6. aprīlis, 2011

Ceturtdien, 14. aprīlī, plkst. 19.20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10, notiks Zinātnes pagraba diskusija «Vai zaļāk ir labāk?», kurā zinātnieki, žurnālisti, vides aktīvisti un studenti meklēs atbildes uz jautājumiem par to, vai «eko» vienmēr nozīmē videi draudzīgus risinājumus un vai patiesi «videi draudzīgs» nozīmē arī labāks.

Diskusiju vadīs medicīnas inženierijas doktorantūras students Dainis Jakovels.

Diskusijā piedalīsies:

• Dagnija Blumberga, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore;
  • Uģis Rotbergs, Pasaules Dabas fonda direktors;
  • Anitra Tooma, žurnāla «Vides Vēstis» redaktore.

Diskusijas mērķis ir atklāt zinātnes aizraujošo pusi, lai rosinātu interesi par zinātni. Pasākumu organizē RTU Studentu parlamenta Zinātnesnodaļa.

Zemes fosilie resursi arvien izsīkst, tāpēc cilvēcei aktīvi jādomā par enerģijas taupīšanu, ražojot ietilpīgākas un ilgāk kalpojošas ierīces. Diemžēl enerģijas patēriņa pieaugums pasaulē līdz 2035. gadam tiek prognozēts 49%.

RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļa

6. aprīlis, 2011 plkst. 11:29