RTU Karjeras dienās meklē labākos studentus

17. marts, 2011

«Meklējam labākos no labākajiem,» par studentu atlasi praksei un pastāvīgai nodarbināšanai saka vairums uzņēmumu pārstāvju, kas trešdien, 16. martā, piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajās Karjeras dienās. Lai gan pasākumā bija pārstāvēti ievērojami mazāk uzņēmumu nekā pirms dažiem gadiem, studentu interese par Karjeras dienām joprojām ir liela – to apmeklējuši vismaz 700 interesentu. Turklāt lielākā daļa aptaujāto atzīst – šī tradīcija ir jāturpina un nākamgad Karjeras dienām noteikti jābūt.

Skatīt galeriju

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=f3Kyr-2NvvM&feature=feedf}

Šogad Karjeras dienas norisinājās astoto reizi un tajās bija pārstāvēti 26 uzņēmumi. «Ir uzņēmumi, kuriem piedalīšanās Karjeras dienās ir prestiža lieta un uzņēmuma politika. Un ir kompānijas, kuras šo pasākumu izmanto kā platformu, kur atrast motivētus un strādāt gribošus jauniešus. No uzņēmēju viedokļa ir izdevīgāk piedalīties šādā pasākumā un personiski aprunāties ar studentiem, nekā tērēt naudu sludinājumiem,» uzskata Karjeras dienu organizators Oskars Priede. Arī viņš pats savulaik atradis darba devēju tieši Karjeras dienu pasākumā.karjeras_dienas2011.jpg

O. Priede pauž gandarījumu, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma Karjeras dienās pārstāvēts viens būvniecības uzņēmums. Šī nozare pēdējo gadu laikā piedzīvoja strauju kritumu. «Krīze ļoti smagi skāra būvniecību, tāpēc pāris gadus mēs ieturējām pauzi. Mēs nevarējām studentiem piedāvātdaudz prakses vai darba vietas. Patlaban uzņēmumā ir vērojama izaugsme,tāpēc atgriežamies izstādē,» stāsta SIA «Arčers» Personāla daļas vadītāja Inese Misiņa un piebilst, ka iepriekšējos gados Karjeras dienāsizdevies piesaistīt ļoti lielu skaitu studentu, kas vēlāk turpina darbuuzņēmumā. I. Misiņa arī novērojusi, ka līdz ar krīzi mainījušās studentu prasības un jaunieši kļuvuši motivētāki un ieinteresētāki. «Tagad attieksme no studentu puses ir daudz labāka nekā pirms dažiem gadiem. Studenti interesējas, vai iespējams iziet praksi un iepazīties ar uzņēmuma darbu, interesējas par iespējām vasarā palīdzēt būvlaukumā.»

Līdzīgi novērojumi ir arī Karjeras dienu atbalstītāja «Lattelecom» komunikāciju projektu vadītājam Jānim Palkavniekam. «Mēs vēlamies, lai studenti saprot, ka konkurence būs vienmēr un viņiem jābūt labākiem par desmit citiem.» J. Palkavnieks uzsver, ka uzņēmumā jau strādā ļoti daudzcilvēku, kuri studējuši RTU, un arī patlaban uzņēmums meklē jaunus darbiniekus: «Ir krīze vai nav, mums darbiniekus vajag vienmēr. Mums katru dienu ir kāda jauna vakance.»

Izstādē uzrunātie studenti pauda divējādas sajūtas – no vienas puses,viņi vēlētos, lai būtu vairāk brīvu darba vietu. Taču, no otras puses, studenti ir motivēti sevi pierādīt kā spējīgus jaunos profesionāļus. «Lai dabūtu praksi vai darbu manā jomā, jābūt labākajam,» uzskata Būvniecības fakultātes 1. kursa students Kārlis. Savukārt Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes 5. kursa students Kirils saka: «Mēs esam reālisti un saprotam, ko uzņēmumi šobrīd var piedāvāt. Tomēr karjeras izaugsmes iespējām uzņēmumā jābūt.»

RTU Informācijas centrs

17. marts, 2011 plkst. 9:54