RTU jaunie arhitekti Lielās Talkas laikā palīdzēs labiekārtot pagalmus

17. marts, 2011

Gatavojoties šī gada Lielajai Talkai, 11. martā RTU Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē noslēdzās konkurss jaunajiem arhitektiem par piecu pagalmu labiekārtošanas iespējām. Konkursā bija pieteikušies 33 studenti – jaunie arhitekti, kuri žūriju iepazīstināja ar savu redzējumu par to, kā piecos Latvijas pagalmos radīt sabiedrības prasībām atbilstošu, ekoloģisku pagalma labiekārtojumu.

Katra pagalma veiksmīgākā priekšlikuma autoriem būs iespēja savu ideju pārbaudīt dzīvē – apspriest to ar konkrētās vietas iedzīvotājiem, lai vienotos par labāko variantu un iespējām, ko un kā šogad Lielās Talkas laikā kopīgiem spēkiem realizēt dzīvē, pirms tam gan veicot nepieciešamos saskaņošanas darbus ar atbildīgajām institūcijām, informē Indra Soika, Lielās Talkas mediju koordinatore.

Konkursa uzvarētāji ir:
Rīgas pagalma (Nīcgales iela 48) vīzijas veidotāji Vizma Dzene, Agneta Rumpa, Aleksandrs Borodkins;
Dobeles pagalma (Bērzes iela 26) vīzijas veidotāja Ilze Rudzāte;
Rēzeknes pagasta Čornajas pagasta Ratnieku pagalma (Krasta iela 1) vīzijas veidotāji Mārtiņš Rikards, Liene Ieviņa, Nils Saprovskis;
Liepājas pagalma (Klaipēdas iela 84) vīzijas veidotāji Leonards Kalniņš, Krista Lauska, Madara Villere;
Alūksnes pagalma (Apes ielā 12) vīzijas veidotāji Lāsma Grigone, Līva Banka, Laura Meija.

Konkursa žūrijā darbojās arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības vadītāja Daiga Veinberga un ainavu arhitekte Ilze Indriksone, RTU APF dekāna vietniece mācību darbā Ilze Bērziņa, RTU APF dekāns Uģis Bratuškins un lektore Ieva Miķelsone, kā arī Lielās Talkas «Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas» projekta vadītāja Anete Lesīte.

Konkursu organizēja RTU Jauno Arhitektu kustība sadarbībā ar Lielās Talkas organizatoriem un Eiropas kultūras galvaspilsētas direkciju.

Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta darba grupas pārstāvji šajā nedēļas nogalē arī klātienē apmeklēs visus piecus pagalmus, kas uzvarēja konkursā, un tiksies ar iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem. Tikšanās reizē tiks apspriestas jauno RTU arhitektu pagalmu vīzijas, uzklausīti viedokļi un pārrunātas iespējas projektus realizēt dzīvē Lielās Talkas laikā, ziņo I. Soika.

Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta darba grupa aicinās pagalmu sakopšanas darbos iesaistīties ikvienu pagalma iedzīvotāju, kam rūp vide ap savu mājokli. Tāpat tiek aicināti iesaistīties arī uzņēmēji, mākslas skolu un celtniecības koledžu audzēkņi, mācībspēki, dārznieki un ikviens, kas ar padomu, praktisku palīdzību vai materiāliem vēlas atbalstīt un tādejādi attīstīt šo Pagalmu sakopšanas kustību Latvijā.

RTU Informācijas centrs

17. marts, 2011 plkst. 9:29