RTU izstādē «Tech Industry 2016» izrādīs jaunākos zinātnes sasniegumus

30. novembris, 2016
Foto no Pasaulē lielākās industriālās izstādes Vācijā, Hanoverē, kur RTU zinātnieki demonstrēja izstrādātos inovatīvos produktus un tehnoloģijas

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) plaši tiks pārstāvēta starptautiskajā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas un jauno tehnoloģiju izstādē «Tech Industry 2016», kas ir gada nozīmīgākais un lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijas reģionā. Izstāde no 1. līdz 3. decembrim notiks Starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala».

Izstādē RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studiju programmas «Automobiļu transports» studenti rādīs pašu konstruēto pneimobili – ar saspiestu gaisu darbināmu spēkratu, kas atzinību guvis starptautiskajās inženiertehnisko studentu sacensībās Ungārijā.

Izstādē būs skatāms arī RTU spin-off jeb pašu dibinātā uzņēmuma «Biokompozītmateriālu institūts» un Studentu konstruktoru birojam piesaistītā SIA «Temeso» kopīgi izstrādātais sēklu lentu ražošanas prototips, kura mērķis ir precīzas izsējas biodegradablo biokompozītu sēklu lentu ražošana. Prototipa izstrāde notiek sadarbībā ar Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Industriālās enerģētikas un elektrotehnikas institūts (IEEI) demonstrēs industriālo līdzstrāvas elektroapgādes sistēmu, kas bremzēšanas procesā ļauj ietaupīt elektroenerģiju. Tāpat IEEI zinātnieki demonstrēs sensoru tīklu un signālu apstrādes risinājumus  pilsētsaimniecības infrastruktūras pārraudzībai, kā arī ātro maiņstrāvas un līdzstrāvas (Ac/DC) enerģijas plūsmas mērītāju, kas viedo elektrotīklu un alternatīvo enerģijas avotu enerģijas plūsmu un patērētās un ģenerētās enerģijas plūsmu mēra daudz ātrāk — 20 milisekundēs — nekā citas ierīces, kas to paveic sekundē.

Izstādē tiks pārstāvēta arī RTU un «Latvenergo» radošā laboratorija, kas izveidota, lai ikviens interesents pats savām rokām varētu izstrādāt elektrotehnisko shēmu maketus, kā arī tos lodētu, testētu un programmētu. Savukārt RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts prezentēs Valsts pētījumu programmas projektā «LATENERGI» piedāvātos zinātniskos pētījumu virzienus, kas paredz kompleksu un integrētu pieeju Latvijas energosektora un to ierobežojošo vides faktoru mijiedarbības izpētē.

Izstādi «Tech Industry 2016» organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1, un tajā piedalās vairāk nekā 250 uzņēmumi no dažādām pasaules valstīm. RTU pārstāvniecību izstādē koordinē RTU Biznesa un inovāciju departaments.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

30. novembris, 2016 plkst. 12:17