RTU IT studenti mācību nolūkos uzņēmējiem prezentēs pašu izstrādātas sistēmas

30. novembris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistra profesionālo studiju programmas «Informācijas tehnoloģija» studenti ceturtdien, 2. decembrī, prezentēs savus komandējumu noformēšanas sistēmu risinājumus vairāku lielu Latvijas uzņēmumu IT vadītājiem un direktoriem.

30.11.2010.

Mācību nodarbība maģistra līmeņa IT studentiem notiek IT kompānijas «Accenture» programmas sadarbībai ar augstskolām «Accenture connects» gaitā. Studentu projektus un prezentācijas vērtēs augstas amatpersonas no «Latvijas Mobilā telefona» (LMT), «Latvijas Valsts mežiem», «Latvenergo», SIA «Uniso» un «Accenture».

«Šī ir unikāla iespēja studentiem mācīties nepastarpināti no industrijas vadošām personām, kuras pārvalda desmit miljonu latu lielus gada budžetus. Studentu uzdevums sacensībā ar kolēģiem būs «pārdot» savu komandējuma sistēmas piedāvājumu, kas ir veidots saskaņā ar Latvijas IT jomas labāko praksi. Prezentāciju laikā tiks maksimāli nosimulēts tendera komisijas darbs,» skaidro RTU profesors Jānis Grabis.

Studenti uzņēmumu pārstāvjiem prezentēs elektroniska komandējumu noformēšanas sistēmas projektus – šādu projektu izstrāde ir daļa no maģistrantūras studentu praktiskā darba kursā «Informācijas tehnoloģijas projektu vadība». Prezentācijās tiks atdarinātas visas darbības, kuras vajadzīgas, reālos darba apstākļos prezentējot šādus un līdzīgus projektus iecerētiem klientiem.

Katrai studentu grupai būs aptuveni 15 minūtes, lai prezentētu savu piedāvājumu «tendera komisijai». Studentu uzdevums ir parādīt gan savas IT jomas zināšanas un prasmes, gan prezentēšanas un pārliecināšanas prasmes.

Maģistra profesionālo studiju programmu «Informācijas tehnoloģija» RTU īsteno kopš 2005. gada. Tās mērķis ir sagatavot speciālistus IT nozarē ar padziļinātām zināšanām  aparatūras, programmatūras un integrēto risinājumu ieviešanā biznesa vidē. Liela vērība tiek pievērsta sadarbībai ar informācijas tehnoloģijas jomā strādājošiem uzņēmumiem, tāpēc studiju programmas īstenošanas aktivitātēs ir iesaistījušies pārstāvji no «Accenture Latvija», «TietoEnator», «Aston Baltic», «Microsoft Latvia», «SAP Latvia» un citiem uzņēmumiem. Katru gadu studiju programmu absolvē 20 līdz 25 studenti. Projekta vadības semestra kursa vieslektors studiju programmā «Informācijas tehnoloģija» ir «Accenture Latvija» vadītājs Maksims Jegorovs.

«Accenture» ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Tā filiāle «Accenture Latvija» nodarbojas ar IT konsultācijām – dažādu programmu nodrošinājumu, izstrādi, ieviešanu un uzturēšanu, kā arī ir viens no lielākajiem darba devējiem datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas studiju absolventiem Latvijā.

RTU Informācijas centrs

30. novembris, 2010 plkst. 11:51