RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolvents no starptautiskās bioloģijas olimpiādes pārved bronzu

26. jūlijs, 2018
Foto: visc.gov.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) absolvents Ernests Tomass Auziņš 29. Starptautiskā bioloģijas olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu. Olimpiāde no 15. līdz 22. jūlijam norisinājās Teherānā, Irānā.

Pavisam olimpiādē piedalījās 261 skolēns no 67 valstīm. Bez Ernesta Latviju olimpiādē pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēni Anitra Zīle un Staņislavs Kurašs un Ventspils 1. ģimnāzijas absolvents Artūrs Sokolovskis. Kopvērtējumā Artūrs ieguva sudraba, Ernests un Staņislavs – bronzas medaļas, bet Anitra Zīle – atzinību.

Olimpiādes dalībnieki mērojās ar zināšanām un prasmēm bioloģijā, veicot laboratorijas darbus un risinot teorētiskos uzdevumus. Latvijas skolēnus olimpiādē pavadīja trīs žūrijas locekļi – Jānis Liepiņš, Gunda Zvīgule-Neidere un Katrīna Daila Neiburga. Viņu uzdevums bija tulkot darbus latviešu valodā, piedalīties uzdevumu apspriešanā un aizstāvēt Latvijas komandas intereses.

Ernests, kurš šovasar absolvēja RTU IZV, aizvadītajā mācību gadā ieguva 2. vietu bioloģijas 40. valsts olimpiādē un godalgotas vietas Rīgas pilsētas ķīmijas, angļu valodas un ģeogrāfijas olimpiādēs, kā arī izcīnīja pirmo vietu ūdens pētniecībai veltīto zinātniski pētniecisko darbu konkursā, kas sniedza viņam iespēju pārstāvēt Latviju ikgadējā konkursā «Stockholm Junior water week prize».

Papildu informācija par starptautisko bioloģijas olimpiādi.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. jūlijs, 2018 plkst. 11:21