RTU «ieved tukšumā» pasaules jauniešus un aicina sakārtot Liepāju no vienkāršā iedzīvotāja pozīcijas

31. augusts, 2011

Plānot Liepāju no vienkāršā iedzīvotāja, nevis no varas gaiteņu pozīcijas, kā arī izveidot Liepājā atklāta tipa cietumu – tie ir tikai daži priekšlikumi, kurus pēc Liepājas izpētes piedāvāja RTU starptautiskās vasaras nometnes «Ienākot tukšumā» («Entering the Void») dalībnieki.

Jau ziņots, ka RTU starptautiskā vasaras nometne Liepājā norisinājās no 9. līdz 19.augustam. Tajā piedalījās 43 topošie pilsētplānotāji, arhitekti, ģeogrāfi un citu nozaru pārstāvji. Jaunieši iepazinās ar Liepāju un deva savu redzējumu pilsētas nākotnes modelim.

Vienu no spilgtākajām idejām laikrakstam «Latvijas Avīze» raksturoja organizatoru pārstāvis jaunais arhitekts Toms Kokins: «Tagadējie cietumi nepārraudzina, un cilvēki, no tiem iznākot, nonāk uz tās pašas takas. Projekta dalībnieki uzskata, ka Liepājā jābūt atklāta tipa cietumam, turklāt pasaulē tiek domāts, kā ar cietumniekiem bagātināt apkārtējo vidi. Ir valstis, kur restorānos apkalpo cietumnieki. Arhitektoniskie risinājumi šajā lietā ir sekundāri, tas vairāk ir pilsētplānošanas jautājums,» norādot, ka – pilsētplānošanā jautājumi nav jāskata no varas gaiteņu puses, bet gan no vienkāršā iedzīvotāja pozīcijas.

Starptautiskā vasaras universitāte arhitektūras un saistīto nozaru studentiem RTU notika jau devīto reizi. Šogad tajā piedalās 42 arhitektūras, pilsētplānošanas, ģeogrāfijas, ekomomikas un citu jomu studenti no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Moldāvijas, Peru, Spānijas, Turcijas, Uzbekijas un Vācijas.

No 9. līdz 19. augustam studenti dzīvoja Liepājā un iepazinās ar Liepājas pilsētvides vērtībām un problēmvietām. Piecās radošajās darbnīcās, ko pārraudzīja starptautiska vadītāju komanda: Ryan Manton, Thomas Randall-Page un Theodore Molloy no Lielbritānijas, Benjamin Pohl no Vācijas, David Ortega no Meksikas, Jaime Montes Bentura no Spānijas un jaunie Latvijas arhitekti un pilsētplānotāji: Toms Kokins, Evelīna Ozola, Niklāvs Paegle, Ilze Paklone un Vents Vīnbergs, studenti, izmantojot visdažādākos izteiksmes līdzekļus un mēģinot radošajā procesā iesaistīt arī vietējos iedzīvotājus, veidoja savu stāstu par Liepāju un ieskicēja iespējamo pilsētas nākotnes portretu.

Vasaras universitāti organizēja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte sadarbībā ar Liepājas būvvaldi. Vasaras skolu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Izglītības un zinātnes ministrija un Liepājas muzejs.

RTU Informācijas centrs

31. augusts, 2011 plkst. 10:06