RTU BEST Inženieru sacensībās uzvar «Klemme» un «Full Control»

2. marts, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) BEST Inženieru sacensības, kur tika noskaidrotas atjautīgākās un spēcīgākās jauno RTU inženieru komandas, uzvarējusi Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) studentu komanda «Klemme» un apvienotā Būvniecības fakultātes (BF), Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF), kā arī Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) studentu komanda «Full Control».

TV24 ziņu sižets.

Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu komanda «Klemme» – Einārs Deksnis, Krišs Osmanis, Māris Bečs, Liene Jureviča – par labāko tika atzīta sacensību konstruēšanas  kategorijā. Savukārt apvienotā Būvniecības fakultātes, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes, kā arī Transporta un mašīnzinību fakultātes studentu komanda «Full Control» – Pēteris Pastars, Lelde Timma, Eduards Volkonovskis, Dāvis Priede – uzvarēja sacensību situācijas analīzes kategorijā.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt RTU Baltijas BESTInženieru sacensībās, kas no 14. līdz 16. aprīlim norisināsies Kauņā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz  Eiropas BEST Inženieru sacensībām Stambulā.

Šogad pirmo reizi, pēc uzvaras vairākās atlases kārtās, Inženieru sacensībās līdzās studentiem cīnījās arī vidusskolēni – Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas  komanda  «Škoda».   Skolēni pieradīja sevi kā līdzvērtīgus pretiniekus un izcīnīja RTU rektora simpātiju balvu.

Kopumā sacensībās piedalījās 148  jaunieši, kas bija apvienojušies 37 komandās. AS «Latvenergo» sarūpēto konstruēšanas kategorijas uzdevumu risināja 25 komandas. Savukārt ar AS «Severstaļlat» atbalstu izveidoto situācijas analīzes kategorijas uzdevumu risināja 12 komandas.

Konstruēšanas kategorijā jauniešu uzdevums bija izveidot modeli, ar kurapalīdzību no vienkāršākā indukcijas tipa elektroenerģijas skaitītāja varētu nolasīt elektroenerģijas patēriņu un veikt fiksēto datu pārraidi tā, lai datu saņēmējs ieraudzītu patērētās elektroenerģijas daudzumu.

Savukārt situācijas analīzes kategorijā jauniešu uzdevums bija izveidot plānu mehanizācijas līdzekļu izstrādei gatavās produkcijas iekraušanai-izkraušanai un nogādāšanai noliktavā. Īpaša uzmanība tika pievērsta jaunā mehanizācijas līdzekļa risku izvērtēšanai un darba aizsardzības jautājumiem.

RTU BEST Inženieru sacensības RTU norisinājās 26. februārī. Tās organizēja RTU studentu organizācija BEST-Riga.

BEST-Riga ir starptautiskas Eiropas Tehnisko universitāšu studentu apvienības BEST (Board of European Students of Technology) pārstāvniecība Latvijā.

Projekta atbalstītāji: AS «Severstaļlat»,  AS «Latvenergo», Rīgas Tehniskā universitāte, SIA «Z-Light», SIA «Argus Radiodetaļu Tirdzniecība», Jaunais Rīgas teātris, «Dstyle», SIA «Fazer maiznīca», AS «Balticovo», SIA «Māris un Co», Red Bull, SIA «Lāči»,  Vītolberga siers, SIA «Ilgezeem», AS «Aldaris», SIA «Pūre».

Sacensību fotogrāfijas lejuplādējamas: http://dl.dropbox.com/u/18729688/izlase.rar, www.sacensibas.rtu.lv.

RTU Informācijas centrs

2. marts, 2011 plkst. 12:12