RTU Dzelzceļa transporta institūtā atklāta Materiālu testēšanas laboratorija

13. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dzelzceļa transporta institūts ar valsts a/s «Latvijas dzelzceļš» atbalstu ir izveidojis modernu Materiālu testēšanas laboratoriju, kurā tiks veikts studiju darbs un zinātniskie pētījumi «Latvijas dzelzceļa» vajadzībām.

13.01.2010.  Skatīt galeriju

dzti_0051.jpg Jaunā laboratorija atrodas RTU Dzelzceļa transporta institūtā, Rīgā,Indriķa ielā 8a, tā tika atklāta trešdien,13. janvārī.

Jaunā Materiālu testēšanas laboratorija aprīkota ar mikroskopu,metālu griešanas iekārtām un metāla sakausējumu ķīmiskā sastāvaanalizatoru. Iekārtas palīdzēs analizēt metālus dažādām dzelzceļavajadzībām, piemēram, meklēt problēmas cēloni dzelzceļa sliežu lūzumagadījumos u. tml.

Kā atzīst RTU Dzelzceļa transporta institūta direktors profesorsPēteris Balckars, RTU Dzelzceļa transporta institūtam ir izveidojusiesilggadēja un ļoti sekmīga sadarbība ar a/s «Latvijas dzelzceļš».Studiju procesa un zinātniskās pētniecības materiāli tehniskās bāzesmodernizēšanā uzņēmums aktīvi darbojas jau kopš 2004. gada, kad pargodu Dzelzceļa transporta institūta 40.jubilejai valsts a/s «Latvijasdzelzceļš» ieguldīja līdzekļus Jāņa Kreicberga vārdā nosauktāsauditorijas remontā.

Dzelzceļa transporta institūts ir vienīgā augstākās izglītībasmācību iestāde Latvijā, kas sagatavo speciālistus dzelzceļa vajadzībām.Šobrīd institūtā studē vairāk nekā 150 studenti.

Laboratorijas izveidē «Latvijas dzelzceļš» ir ieguldījis ap 50 tūkstošiem latu.

RTU Informācijas centrs

13. janvāris, 2010 plkst. 11:12