RTU darbinieki mācās darināt pastalas

27. decembris, 2017
Foto: www.facebook.com/pg/100pastalas

Līdz Latvijas simtgadei iemācīt 100 cilvēkiem darināt pastalas - tāda ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina un materiālu tehnoloģijas katedras docentes Agritas Krieviņas iecere, ko viņa apņēmusies īstenot kopā ar meitu. Īsi pirms Ziemassvētkiem pastalu darināšanu pie viņas bija iespēja apgūt RTU darbiniekiem, un šī nodarbība tika atspoguļota LNT ziņās 24. decembrī.

«Pastalas, īpaši krāsainās, ir piemērotas pat vasarā ikdienā valkāšanai, pie etniska stila tērpa, pie dabīga, pie linu kleitas. Ļoti patīkams apavs, arī kā mājas apavs,» sižetā saka A. Krieviņa. Docente uzsver, ka pastalu darināšana nav nekas pārlieku sarežģīts, jo tās senāk prata tasīt teju katrs, pat bērni. Viena pāra izgatavošanai nepieciešamas trīs līdz četras stundas.

Darbinieki atklāj, kāpēc katrs nolēmis iemācīties gatavot pastalas, – vienam tās būs dāvana dzīvesbiedrei, cita nēsās čību vietā, bet vēl kāda atzīst, ka, kļūstot vecākai aizvien pastiprinās vēlēšanās atgriezties pie tautiskām vērtībām.

A. Krieviņa izveidojusi lapu «100 pastalas» Facebook. Tajā iespējams uzzināt par pastalu gatavošanas meistarklašu norises vietām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. decembris, 2017 plkst. 10:00