RTU aktīvi sadarbojas ar Latvijas un pasaules uzņēmumiem

22. janvāris, 2018

Ņemot vērā ierobežoto finansējumu Latvijā zinātnei, komercializācija ir veids, kā universitātēm piesaistīt papildu līdzekļus.

Tā Latvijas Radio 1 raidījumā «Īstenības izteiksme» stāsta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa. Pērn ar līgumpētījumiem RTU nopelnījis ap 1,5 milj. eiro, kas ir vērā ņemami esošā zinātnes finansējuma apstākļos.

L. Eliņa norāda, ka RTU aktīvi sadarbojas gan ar Latvijas, gan labi pazīstamiem pasaules uzņēmumiem, piemēram, «Daimler», «Siemens», «ABB» utt., izstrādājot gan jaunas tehnoloģijas, gan tehnoloģisko procesu uzlabojumus. RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs darbojas kā starpnieks starp zinātniekiem un industriju, spējot piemeklēt piemērotākos ekspertus uzņēmumu vajadzībām.

Attīstot komercializāciju, nevar aizmirst par fundamentālo zinātni, uz kuras balstās viss pārējais, atzīst L. Eliņa, kura arī neslēpj, ka zinātniekiem ir liela slodze, nododoties pētnieciskajai darbībai, piedaloties konferencēs, mācot studentus un vienlaikus pievēršoties komercializācijai.

Raidījums «Īstenības izteiksme» skaidro, kāda ir situācija Latvijā ar zinātnes komercializāciju, tajā viedokli pauž arī Latvijas Universitātes rektors Indulis Muižnieks, Latvijas Investīciju (LU) un attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris un citi.

Raidījumu iespējams noklausīties šeit.

22. janvāris, 2018 plkst. 14:02