RTU aicina sadarboties studentu biznesa eņģeļus

20. oktobris, 2009

Lai izveidotu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu biznesa inkubatoru, RTU aicina sadarboties uzņēmējus, kas ir gatavi iesaistīties studentu biznesa ideju vērtēšanā, konsultāciju darbā, kā arī dāvināt mēbeles un biroju tehniku studentu izveidoto uzņēmumu vajadzībām.

20.10.2009.

Priekšlikumus sadarbībai lūgums iesniegt RTU Karjeras centrā (tālr. 26784050; ).

Jau novembrī RTU gatavojas izsludināt pieteikšanos konkursam «RTUStudentu biznesa inkubators». Projekta mērķis ir atbalstīt RTU studentuun absolventu radošu, inovatīvu un konkurētspējīgu tehniskās nozaresbiznesa ideju realizāciju dzīvē, kā arī motivēt jauniešusuzņēmējdarbības sākšanai, veicinot Latvijas ekonomikas attīstību, radotjaunas darba vietas un paaugstinot vietējo uzņēmumu konkurētspēju.

Pasaules attīstītajās valstīs tā ir ierasta prakse, savukārt Latvijābiznesa inkubatora pakalpojumi universitātē studentiem tiks sniegtipirmoreiz. Dalībai tradicionālajos biznesa inkubatoros jaunajiemuzņēmējiem ir nepieciešama ilgtspējīga biznesa ideja, savukārt RTUStudentu biznesa inkubators palīdzēs jauniešiem atrast sava biznesaideju un to attīstīt, sniedzot atbalstu uzņēmējdarbībai nepieciešamāsinfrastruktūras nodrošināšanā, biznesa konsultācijās u. c.

Iecerēts, ka projekts noritēs vairākās kārtās, kuru laikā studentimeklēs biznesa idejas, savukārt mācībspēku, uzņēmēju un nozaru ekspertužūrija izvērtēs ideju konkurētspēju. Tiks izvēlētas piecas labākās,konkurētspējīgākās biznesa idejas, kuru autori gada garumā varēs saņemtatbalstu to īstenošanai: aprīkotas telpas, grāmatvedības un juridiskāskonsultācijas, nozares ekspertu konsultācijas.

Projektu īsteno Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centrs un Studentu parlaments.

Papildu informācija:
Liene Jasukeviča