RTU aicina pieteikties kursam par zinātnisko publikāciju izstrādi

22. augusts, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2013./2014. akadēmiskajā gadā ikvienam interesentam – jebkuras specialitātes pētniekam, kurš studē maģistrantūrā vai doktorantūrā, piedāvā apgūt brīvās izvēles priekšmetu «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskām prasībām».

Pieteiktiesaicināti arī tie interesenti, kuri studijas jau ir beiguši, bet vēlas apgūt vai pilnveidot starptautiskām prasībām atbilstošu publikāciju izstrādes tehniku.

Pieteikties iespējams līdz 5. septembrim, sūtot e-pastu: . Pirmā lekcija notiks 9. septembrī.

Brīvās izvēles priekšmets «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskām prasībām» tiek organizēts jau trešo gadu. Priekšmets ir iedalīts divās daļās: pirmā daļa norisināsies rudenssemestrī, savukārt otrā daļa – pavasara semestrī. Priekšmetu vadīs RTU asociētais profesors Kārlis Agris Gross.

Rudens semestrī astoņu lekciju garumā  tiks apgūta kritiskā analīze, kā identificēt galvenos tematus un punktus, kurus pēc tam izvērst publikācijā. Tiks apgūta attēlu un tabulu iesaiste tekstā un pareiza to aprakstīšana, kā arī izkopta prasme rakstīt tēzes un izveidot kopsavilkumu. Priekšmeta noslēgumā tā dalībnieki saņems RTU sertifikātu par priekšmeta apguvi 2 kredītpunktu jeb 3 ECTS apjomā. Lekcijas notiks angļu valodā pirmdienu vakaros no plkst. 17.30 līdz 20.30. Lai apmeklētu lekcijas, nav nepieciešami iepriekšēji pētījuma rezultāti.

Lekciju grafiks

Pavasarasemestra lekcijās ir paredzēts padziļināti apgūt publikāciju izstrādes nianses, tāpēc ikvienam lekciju dalībniekiem būs nepieciešami pētījuma rezultāti, lai kursa noslēgumā būtu iespējams sagatavot starptautiskā datubāzē iesniedzamu publikāciju. Dalībnieku skaits pavasara semestra priekšmetā ir ierobežots, un priekšroka tiks dota tiem dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši rudens semestra priekšmetu, vai spēs uzrādīt priekšzināšanas starptautisku publikāciju izstrādāšanā. Atsevišķa pieteikšanās pavasara semestrim tiks organizēta decembrī.

K. A. Gross ir vairāk nekā 140 starptautisku publikāciju autors ar lielu pieredzi publikāciju izstrādē. K. A. Grosa publikācijām ir vairāk nekā 1500 citējumi, H-indekss (Scopus datubāzē) – 27. K. A. Gross ir recenzents daudzos starptautiskos zinātniskajos izdevumos un guvis plašustarptautisku akadēmiskā un pedagoģiskā darba pieredzi: Austrālijā, ASV, Somijā, Norvēģijā, Vācijā, Francijā, Latvijā un citur.

Kontaktinformācija:
Zane Skreija